Dlaczego warto zorganizować konferencję w Łodzi?

Łódź to prężnie rozwijające się miasto, które coraz chętniej wybierane jest przez osoby ze świata biznesu jako miejsce ogólnopolskich konferencji, eventów i szkoleń. Położenie województwa łódzkiego w centralnej Polsce skłania realizatorów spotkań do wytypowania właśnie tej destynacji. Nowoczesne centra biznesowe spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Co jeszcze sprawia, że wielu przedsiębiorców decyduje się na organizację konferencji w Łodzi? Oto kilka popularnych atrakcji.

 

Wody termalne i zamek w Uniejowie

Niezaprzeczalną rozrywką dla uczestników wydarzenia biznesowego będzie skorzystanie z uniejowskich term. Wizyta w komorze śnieżnej, gdzie temperatura waha się pomiędzy -5 a -13 stopni, kąpiel w gorącym basenie solankowym czy skorzystanie z łaźni aromatycznej to tylko niektóre z usług oferowanych przez kompleks termalno-basenowy. Obiekt znajduje się nieopodal czterogwiazdkowego hotelu dysponującego nowoczesnym centrum konferencyjnym: https://www.aparthotel-termyuniejow.pl/konferencje/ Ciekawym urozmaiceniem będzie wizyta w uniejowskim zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, który ogrzewany jest wodą geotermalną, co wyróżnia go na tle innych obiektów historycznych.

 

Kosmiczna atrakcja – Planetarium EC1

Biznesowe konferencje w Łodzi można uświetnić, korzystając z miejskich atrakcji, do których z pewnością zalicza się Planetarium EC1. Obiekt został uznany przez prestiżowy magazyn National Geographic za jeden z siedmiu cudów Polski. Dotychczas nie powstało bardziej nowoczesne planetarium w kraju niż to, które znajduje się w Łodzi. Oglądanie rozgwieżdżonego „nieba” w jakości 8k z pewnością okaże się interesującą formą rozrywki dla uczestników spotkania biznesowego.

 

Łódzka Manufaktura

Łódź nieodzownie kojarzy się z industrialną architekturą i przemysłem włókienniczym. Wiele dawnych fabryk przekształcono na nowoczesne obiekty usługowe. Najsłynniejszym tego typu miejscem w Łodzi jest Manufaktura oferująca różnorodne atrakcje. Na terenie dawnej fabryki włókienniczej powstało centrum handlowe, kręgielnia, kino, teatr oraz dyskoteka. W Manufakturze na rozrywkę mogą liczyć również fani historii i kultury. Mają do wyboru wizytę w Muzeum Sztuki MS2 lub Muzeum Fabryki. Miłośnicy sportu mogą skorzystać z siłowni, sali fitness, ścianki wspinaczkowej czy skate parku.

Organizując wydarzenie biznesowe, warto wziąć pod uwagę atrakcje dostępne w okolicy, aby zapewnić uczestnikom spotkania dodatkowe urozmaicenie. Konferencje w Łodzi z pewnością okażą się korzystnym wyborem.