Hotel Uniejów – termy i gorące źródła

Uniejów – nocleg, baseny, spa i wody termalne. To wszystko czeka na gości, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw naturalnej energii geotermalnej.

Do Uniejowa przyjeżdża wiele osób, które pragną odpocząć po ciężkich dniach lub tygodniach pracy. Czekają na nich noclegi w zamku Uniejów, trasy rowerowe i jeździeckie. Jednak szczególnym wzięciem cieszą się gorące źródła – turyści nocują w hotelu Uniejów, a dni spędzają w termach, z których słynie ta miejscowość.

 

Hotel Uniejów atrakcje: termy i spa

Uniejów baseny – jeśli lubisz wodne atrakcje, to dobrze trafiłeś. Tuż obok zamku stoją Termy Uniejów, które przygotowały atrakcje dla młodszych i starszych gości. Warto zarezerwować cały dzień, żeby z nich skorzystać!

 

Termy Uniejów – baseny

Gmina Uniejów szczyci się posiadaniem od 2012 roku tytułu pierwszego uzdrowiska termalnego, a Termy Uniejów są jej perłą w koronie. Należący do samorządu obiekt zajmuje rozległy teren nad brzegiem Warty, zaledwie kilkaset metrów do zamku.

Co w nim znajdziemy?

Do dyspozycji są baseny – zewnętrzne i wewnętrzne. W środku budynku dzieci mogą pluskać się w basenie ze statkiem pirackim. Dorośli skorzystają z tężni solankowej oraz basenu solankowo-uzdrowiskowego.

Na zewnątrz goście term odpoczywają w m.in. dużym i małym basenie solankowym, basenie pływackim, przy bufecie wodnym, w rwącej rzece oraz na zjeżdżalniach i tarasach wypoczynkowych.

Jednak goście hotelu Uniejów przyjeżdżają często ze względu na to, co wyróżnia tą miejscowość.

Uniejów spa i gorące źródła

Uniejów słynie z wody wydobywanej z głębokości aż 2000 metrów. Woda ma temperaturę 68°C – 70°C – jest naprawdę gorąca! Mieszkańcy często powtarzają, że źródła są największym bogactwem ich miasta.

To prawda – wiele osób przyjeżdża do hotelu Uniejów, żeby skorzystać z dobrodziejstwa podziemnych źródeł.

Gorące wody pomagają uniknąć wielu przypadłości lub dojść do siebie po chorobach.

Dlaczego?

Woda termalna jest bogata w związki m.in. sodu, potasu, magnezu i fluoru. Warto choćby pamiętać, że gorące źródła z Uniejowa posiadają podobną ilość jodu, co woda w Bałtyku. Właściwości wody z basenów w Uniejowie potwierdzają liczne badania.

W Termach Uniejów nabierają sił chorzy na reumatyzm, cierpiący na dolegliwości związane z układem krążenia, oddechowym, ruchu czy nerwowym lub pokarmowym. Wody termalne przysłużą się osobom z chorym nosem, gardłem czy uchem. Poprawią również jakość skóry zażywających kąpiele.

Wizytę w hotelu Uniejów warto połączyć z wizytą w spa – skorzystać z basenów termalnych lub pokusić się o profesjonalne zabiegi np. w gabinecie balneologicznym służącym do leczenia przy pomocy naturalnych surowców.

Wodę termalną można też pić lub napełnić butelkę i zawieść w prezencie rodzinie.