dźwigi Warszawa

Usługi dźwigiem Warszawa – jak wybrać właściwe urządzenie podnoszące?

Dźwigi są całkowicie niezbędne na placach budowy, przy projektach drogowych, pracach montażowych, a często nawet przy rozładunku i załadunku samochodów ciężarowych. Jest to jednak sprzęt tak drogi, że do jednorazowego użytku zwyczajnie nie opłaca się go kupować. Z tego powodu wiele firm udostępnia dźwigi i żurawie w Warszawie na wynajem i to razem z doświadczonym operatorem. Rodzaje dźwigów są jednak różne, a właściwe urządzenie powinno zostać dobrane pod kątem wykonywanych prac i ich miejsca.

Dźwigi Warszawa i ich rodzaje

Dźwigi to cały zespół pojazdów, co widać dobrze w ofercie firm oferujących ich wynajem. Poszczególne modele różnią się między sobą maksymalnym dopuszczalnym ciężarem ładunku, promieniem pracy, wysokością podnoszenia, czy nawet własnym rozmiarem. Za najlepiej znany rodzaj dźwigów często uważa się żurawie wieżowe, wielkogabarytowe konstrukcje z wieżą stworzoną z kratownicy. Wieża ta pozostaje nieruchoma, a całość montuje się do podłoża na dłuższy czas, nie jest to więc dźwig mobilny. Żurawie wieżowe są niezbędne między innymi podczas stawiania wysokich budynków jak wielopiętrowe bloki mieszkalne albo biurowce.

Dźwigi Warszawa to szeroka kategoria sprzętu, obejmująca nie tylko tradycyjne, duże i wysokie żurawie. Wśród dostępnych na wynajem urządzeń znajdują się także dźwigi samojezdne, znacznie mniejsze i mobilne, choć o mniejszym maksymalnym udźwigu i zasięgu pracy. Wśród samobieżnych dźwigów wymienia się także modele HDS, służące głównie do przewożenia ładunku, które operator urządzenia samodzielnie ładuje i rozładowuje.

Jaki dźwig sprawdzi się przy konkretnych pracach?

Jak ustalić, który rodzaj dźwigu najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku? W tym celu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ładunek, jego rozmiar, materiał i ciężar, konieczny zasięg pracy ramienia i mobilność sprzętu. Rozważyć należy także teren, w tym podłoże w miejscu prac, a także wielkość placu pod kątem możliwości wjazdu lub montażu dźwigu o dużych rozmiarach.

Kiedy trudno jest samemu zdecydować, jakiego rodzaju sprzętu się potrzebuje, czy to z powodu niewielkiego doświadczenia budowlanego, czy skomplikowanych prac do wykonania, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Z firmy oferującej wynajem dźwigów na miejsce pracy może zostać wysłany technolog, który po zapoznaniu się z warunkami, cechami ładunku oraz placu, pomoże wybrać właściwy sprzęt, a także przeprowadzi indywidualną wycenę konkretnego zlecenia.