dźwigi katowice

Dźwigi Katowice. Do czego służą dźwigi samojezdne?

Dźwig samojezdny – inaczej żuraw samojezdny, to nowy rodzaj narzędzia budowlanego, które może być używane w różnych sytuacjach, na przykład podczas katastrof i jest w stanie podnieść bardzo duży ciężar. Do czego mogą służyć takie dźwigi? Jak go wynająć?

Krótki przewodnik po dźwigach samojezdnych. Co trzeba o nich wiedzieć?

Żurawie samojezdne istnieją na rynku od wielu lat. Pierwszy żuraw tego typu został stworzony przez niemiecką firmę Henschel & Sohn w 1883 roku, znany jako „Żuraw elewatorowy” lub „Żuraw śrubowy”. W 1894 roku inna niemiecka firma Henschel & Sonn wprowadziła pierwszy dźwig samojezdny, który nazwano „Żurawiem hydraulicznym”. Dźwigi samojezdne są używane do ładunków, które trudno przenosić zwykłym dźwigiem.

Dźwig samojezdny to urządzenie mechaniczne, które umożliwia transport ciężkich przedmiotów bez konieczności stosowania drogiego i nieporęcznego dźwigu. Dźwigi samojezdne znajdują zastosowanie głównie w budownictwie. Mogą być używane do podnoszenia materiałów i tworzenia bezpiecznego środowiska pracy dla pracowników budowlanych.

W przeszłości robotnicy budowlani potrzebowali dużo ciężkiego sprzętu i siły roboczej do przenoszenia materiałów. Jednak wraz z wprowadzeniem żurawi samojezdnych mogą teraz robić to znacznie wydajniej. Dźwigi samojezdne wykorzystywane są również w górnictwie, poszukiwaniach ropy i gazu, transporcie i wielu innych gałęziach przemysłu

Jakie są zalety dźwigów samojezdnych? Dźwigi Katowice i inne oferty

Żurawie samojezdne to rodzaje żurawia przeznaczonego do użytku na lądzie, a nawet pod wodą. Może poruszać się w dowolnym kierunku, a także może poruszać się z dużą prędkością. Główną zaletą żurawi samojezdnych jest to, że mają niższe koszty operacyjne niż inne typy żurawi. Są również łatwiejsze w obsłudze i konserwacji niż zwykłe żurawie. Żuraw samojezdny to najnowsze osiągnięcie w branży dźwigowej.

Pięć głównych zalet żurawi samojezdnych to:

  1. Mogą pracować na bardzo dużych wysokościach – często od 10 do 12 pięter. Jednocześnie są bardzo precyzyjne, ponieważ posiadają mały promień skrętu
  2. W stosunkowo niewielkim czasie można za ich pomocą przenieść bardzo ciężkie ładunki
  3. Są dostępne na rynku w wielu wariantach — dźwigi o mniejszych gabarytach posiadają udźwig do 20 ton a większe nawet do 90 ton
  4. Łatwo się przemieszczają, charakteryzują się dużą mobilnością
  5. Są bezpieczne i zapewniają komfort pracownikom fizycznym

Bez żurawi samojezdnych proces budowy byłby niezwykle trudny i czasochłonny. Co więcej, na rynku są firmy oferujące wynajem dźwigów samojezdnych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową określoną frazę – dźwigi Katowice.