dźwigi katowice

Wynajem dźwigów – co musisz wiedzieć?

Ciężki sprzęt budowlany od lat jest niezbędnym narzędziem, który jest w stanie pomóc z każdym napotkanym problemem na placu budowy i nie tylko. Jeżeli zajdzie potrzeba przenoszenia ciężkiego sprzętu, wywożenia odpadów w trakcie rozbiórek, czy też dokładania kolejnych cegiełek w trakcie budowy drapacza chmur — dźwig okazuje się jedną z maszyn niezastąpionych. Aby jednak uzyskać pełnie potencjału tej potężnej maszyny, należy przemyśleć kilka rzeczy, które wpłyną na wybór odpowiedniego sprzętu.

Dźwigi Katowice — na co zwracać uwagę przy wynajmie?

Przy wynajmie dźwigu, jednym z pierwszych tematów jest opłacalność. Pomyśleć trzeba o miejscach, które specjalizują się w wypożyczaniu tego rodzaju sprzętu, i dokładnie przyjrzeć się oferowanym ofertom. Koszt wynajmu dźwigu w Katowicach może różnić się całkowicie od wielu czynników, takich jak na przykład: miejsce pracy, na które ów dźwig musi zostać dostarczony czy też sam teren, na którym ów sprzęt będzie pracować. Oferty można znaleźć na stronie https://www.bastetdzwigi.pl/.

Nie można kłócić się oczywiście nad opłacalnością wynajmu dźwigu w porównaniu do kupna, gdyż cena wyboru pierwszej opcji zawsze będzie niższa, niezależenie od czasu, na który chcemy ową maszynę wynająć, a ta może zostać liczona w dniach, tygodniach, miesiącach, czy nawet latach. Wszystko zależy też oczywiście od potrzeb poszczególnych firm bądź prywatnych jednostek.

Przy wynajmie należy wziąć pod uwagę typ interesującego nas żurawia, gdyż do wyboru będziemy mieli różne typy i konfiguracje dźwigu. Bardzo ważne jest, aby skontaktować się z odpowiednim specjalistą od dźwigów, pomoże nam on dobrać odpowiednią wielkość, typ, masę oraz promień podnoszenia w taki sposób, abyśmy nie przepłacili za zbyt duży dźwig, jeżeli do danej pracy wystarczyłby jego mniejszy, tańszy wariant. Należy mieć się na baczność, szczególnie w kwestii masy, którą ów dźwig będzie operował, gdyż nieodpowiednie dobranie ciężaru, może być bardzo niebezpieczne.

Wymagania dotyczące pracy, operowania oraz zarządzania dźwigiem

Kolejną, bardzo istotną sprawą będzie odpowiednia ekipa specjalistów, umiejąca wybrany przez nas dźwig obsłużyć. Każdy typ dźwigu, operowany będzie w zupełnie inny sposób, możliwe jest zatem, iż do każdego potrzebny będzie osobny specjalista znający się na danym typie maszyny. Wziąć trzeba również pod uwagę personel zajmujący się obsługą logistyczną wokół pracy dźwigu, zespół wykwalifikowanych techników, konserwujący i w razie potrzeby naprawiający problemy powstałe w trakcie pracy.

Warto zapytać również o rodzaj wynajmu, gdyż niektóre z nich oferują już w swoim wynajmie personel, który pomoże nam w obsłużeniu sprzętu. Zaoszczędzi nam to pracy i nerwów, w zamian będzie oczywiście kosztować nas to nieco więcej.

Dźwig we Wrocławiu wynająć możemy na godziny, dni, tygodnie, miesiące czy nawet lata, w zależności od długości trwania prac nad projektem. Czas, w którego trakcie dźwig będzie w naszym posiadaniu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na ogólną cenę.

Doliczyć do tego trzeba również transport, gdyż przeniesienie samego dźwigu, i potrzebnych do jego funkcjonowania ładunków, może być bardzo skomplikowane, w zależności od miejsca pracy, długości drogi oraz ilości pojazdów zaangażowanych w dowiezienie towaru do określonego miejsca.

Profesjonalnych operatorów i maszyny można wynająć w specjalistycznych firmach. Jest to opcja bardzo korzystna dla osób, które chcą czasowo wypożyczyć ciężki sprzęt, nie posiadając jednak wyspecjalizowanych osób, personelu odpowiedzialnego za działania logistyczne wokół dźwigu czy tymi zajmującymi się serwisem. Ta pomoc wpłynie pozytywnie na wydajność dźwigu, a co za tym idzie, szybkość i stabilność jego pracy.

Wynajem dźwigu w Katowicach może okazać się opcją opłacalną bardziej, patrząc głównie na koszty długoterminowe. Kupując określony dźwig, ograniczasz się również do tego jednego typu, zmieniać możesz go wedle potrzeb w trakcie wynajmu. Należy wziąć pod uwagę każdy z wyżej wymienionych punktów, w momencie, kiedy szukać będziemy dźwigu odpowiadającemu dokładnie pod wykonywany przez nas projekt.