Rezystory rozruchowe w elementach dźwigowych

Urządzenia przemysłowe wymagają specjalnego osprzętu, aby działały bezpiecznie i były niezawodne. Często są to także starsze urządzenia, do których poszczególne elementy są produkowane tylko w specjalistycznych zakładach. Dzięki takim zakładom istnieje możliwość kupienia części, które przedłużą życie maszyn lub pozwolą na odpowiednie ich zmodernizowanie. 

Co to jest aparatura dźwigowa

Dźwignice to specjalistyczne urządzenia, wykorzystywane w przemyśle. Służą do pionowego oraz poziomego przemieszczania ładunków, także tych o dużym ciężarze. Gdzie można na co dzień spotkać takie urządzenia? To na przykład popularne żurawie budowlane. 

Suwnica

Suwnica to jeden z rodzajów dźwignicy. Jej cechą charakterystyczną jest to, że posiada mechanizm podnoszenia oraz opuszczania. Tak zwaną wciągarkę. Przeznaczona jest zarówno do pracy w ruchu pionowym i poziomym, na określonym torze jazdy.

Elementy eksploatacyjne – rezystory rozruchowe

Ciężkie sprzęty narażone są na duże przeciążenia mechaniczne i niekorzystne warunki pracy. Dlatego warto jest dbać o każdy ich element. Poszczególne części zapewniają sprawne i bezpieczne działanie całego sprzętu. Regularny serwis oraz wymiana podzespołów pozwoli na prawidłowe działanie serca maszyny – silnika, oraz pozwoli na uniknięcie większych wydatków związanych z jego serwisem. Jakie części zamienne dostępne są na rynku? To między innymi: osprzęt trakcyjny, stanowiska i zestawy sterownicze, rezystory rozruchowe, a także same silniki. 

Jeżeli chodzi o elementy suwnicy, popularne części eksploatacyjne to: hamulce oraz poszczególne części układów hamowania, sprzęgła i wyłączniki krańcowe.

Modernizacja sprzętu

Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w modernizacji specjalistycznego sprzętu przemysłowego. Wymaga to wcześniejszego odpowiedniego zaplanowania oraz sporządzenia projektu, tak aby nowe części zapewniły bezpieczną oraz bezawaryjną pracę. Niezbędna do tego jest specjalistyczna wiedza techniczna oraz znajomość rynku i komponentów na nim dostępnych. Modernizacja to często opłacalny sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz przedłużenia funkcjonowania przestarzałego sprzętu. Pozwala ona osiągnąć lepsze wyniki pracy i zapewnia oszczędności.