wynajem luksusowych aut warszawa

Wynajem luksusowych aut w Warszawie – co warto wiedzieć?

Każdy kiedyś marzył o przejechaniu się sportowym, czy po prostu bardziej ekskluzywnym samochodem. Teraz przejażdżkę takim autem możesz zapewnić sobie samemu na przykład w ramach jakiejś okazji  dzięki coraz popularniejszym wypożyczalniom samochodowym. Co powinieneś wiedzieć o wypożyczeniu luksusowego lub sportowego pojazdu?

Leasing, czy wynajem samochodu luksusowego? Co warto wybrać?

Jeśli interesuje cię usługa jaką jest wynajem luksusowych aut, Warszawa to lokalizacja, w której na pewno znajdziesz auto dla siebie. Jednak to nie jedyne rozwiązane. Co jeszcze można wybrać? Na początku wytłumaczmy czym jest leasing. Leasing to umowa cywilnoprawna, podpisywana pomiędzy finansującym a korzystającym. Taka umowa umożliwia leasingobiorcy korzystanie z samochodu bez konieczności jego nabycia, za określoną sumę pieniężną płaconą w ratach. Samochód wydawany jest na określony czas. Taka umowa cywilnoprawna ma wiele zalet, a między innymi:

  • płatności korzystający dokonuje tylko za użytkowanie samochodu;
  • leasingodawca opłaca ubezpieczenie pojazdu;
  • na niektóre modele można dostać nawet kilkanaście procent zniżki;
  • leasingobiorca po upływie umowy ma prawo do pierwokupu pojazdu.

Leasing oczywiście ma swoje wady, na przykład nie można w żaden sposób modyfikować leasingowanego samochodu bez zgody leasingodawcy. Leasingodawca nie ponosi także odpowiedzialności za stan techniczny pojazdy i takie koszty spadają na osobę, która korzysta. Leasingobiorca może także zostać zmuszony do ubezpieczenia auta w danej firmie lub zostać poinformowany o obowiązku serwisowania pojazdu w autoryzowanych stacjach obsługi.

Leasing jednak wymaga wkładu własnego, a po upływie umowy cywilnoprawnej czasami kapitału do wykupu auta. Istnieje jednak inne rozwiązanie – to wynajem luksusowych aut w Warszawie.

Wypożyczalnia samochodów luksusowych nie wymaga wkładu własnego (może być wymagana kaucja), a już tym bardziej nie wymaga tego, że korzystający zakupi po upływie czasu wypożyczenia dany samochód. Niektóre samochody luksusowe, takie jak Porsche, czy Ferrari, mają bardzo wysokie ceny wymagane na start, jeśli chodzi o zawarcie umowy leasingowej. Wypożyczenie takiego samochodu będzie zatem znacznie korzystniejszym i prostszym rozwiązaniem.

Korzyści z wynajmu aut sportowych i luksusowych

Wynajem luksusowych aut ma wiele zalet, takich jak:

  • spełnienie marzeń swoich lub bliskiego – nawet osoby, które nie interesują się motoryzacją, chciałyby chociaż raz w życiu przejechać się autem klasy premium. Dzięki wypożyczalni samochodów luksusowych możesz te marzenie spełnić. Samochód taki przecież nie musi być wynajmowany na długi czas. Zazwyczaj minimalnym okresem najmu auta jest doba;
  • ogromną zaletą jest fakt, że takiego samochodu nie trzeba kupować, a wynajem jest o wiele tańszym rozwiązaniem;
  • luksusowe samochody można też wynajmować przecież na różne uroczystości, czy to urodziny, czy ślub (para młoda w ekskluzywnym Porsche to widok, którego nikt nigdy nie zapomni);
  • wypożyczalnie samochodów zazwyczaj mają opcję podstawienia danego pojazdu w ustalone wcześniej z klientem miejsce;
  • wynajem to również większy prestiż w czasie spotkania biznesowego;
  • jeżeli myślisz o kupnie drogiego samochodu, dzięki wypożyczeniu go wcześniej możesz sprawdzić, czy to z pewnością jest auto, którym chcesz jeździć. Dzięki temu nic nie rozczaruje Cię po wydaniu gotówki w salonie.

Ceny wynajęcia ekskluzywnych pojazdów

Należy pamiętać o tym, że wypożyczalnia jednak musiała zakupić niektóre pojazdy, więc wypożyczając dany samochód musi zaufać swojemu klientowi. Warto także wspomnieć o tym, że te drogie auta nie będą zazwyczaj tanimi opcjami wynajęcia. Luksusowe pojazdy, takie jak Porsche, Lamborghini czy Mercedes, najbardziej opłaca się wynajmować na dłuższe okresy. Wówczas ceny ich wynajęcia są zdecydowanie niższe niż wynajmowanie ich na jedną dobę. Niektóre z wypożyczalni oferują także możliwość wypożyczenia pojazdu wraz z kierowcą. Opcja ta zazwyczaj zwalnia klienta z wpłacania kaucji.