Auta dostawcze na wynajem – to rozwiązanie także dla Ciebie!

Co jakiś czas, a może regularnie korzystasz z auta dostawczego? Sprawdź, czy zakup nowego pojazdu jest konieczny! Całkiem możliwe, że wynajęcie takiego samochodu w wypożyczalni pozwoli Ci znacznie obniżyć koszty, a do tego zdejmie z Ciebie obowiązki związane z utrzymaniem go w odpowiednim stanie technicznym! Kiedy warto postawić właśnie na taką usługę?

Wynajem długoterminowy pojazdów dostawczych

O wynajmie długoterminowym pojazdu dostawczego(http://www.dostawczaki.waw.pl/wynajem-dlugoterminowy.html) można mówić wtedy, gdy trwa on dłużej niż miesiąc. Wypożyczalnie oferują w tym zakresie zazwyczaj stałą opłatę abonamentową, to jest skalkulowaną w oparciu o różne czynniki. Można więc w korzystnej cenie wybrać auto z określonym limitem kilometrów w miesiącu lub też dopłacić za opcję bez limitu – wszystko zależy od faktu, jak często korzystasz z pojazdu. Jeśli regularnie podróżujesz po całym kraju wariant bez ograniczeń będzie Ci bardziej odpowiadać.

Przeglądając cenniki za najem długoterminowy można szybko obliczyć, czy jest to usługa bardziej opłacalna niż leasing. Owszem, w przypadku dzierżawy auto nie należy do Ciebie, ale nadal ma to więcej zalet niż wad! Po pierwsze: to wypożyczalnia dba o przeprowadzanie przeglądów technicznych oraz wykonywania napraw w trakcie awarii. W przypadku leasingu odpowiedzialność spoczywa na Tobie. Po drugie: wybierając ofertę leasingową musisz sam wykupić i opłacać ubezpieczenie pojazdu. Wybierając wynajem masz pewność, że zadbała o to firma wypożyczająca.

Pojazd dostawczy wynajmowany sporadycznie

Wielu klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców wybiera często także krótkoterminowy, sporadyczny najem pojazdów dostawczych. To świetne rozwiązanie na czas przeprowadzki, przewożenia sprzętu lub mebli do nowego biura. Wypożyczając auto na dobę czy weekend możesz z niego korzystać zgodnie z zapotrzebowaniem, płacąc ułamek tego, co byłbyś w obowiązku zapłacić wybierając usługi transportowe w firmie zewnętrznej.

Wynajem krótkoterminowy pozwala też realizować niezbędne usługi i wykonywać pracę w sytuacji, gdy Twoje prywatne lub firmowe auto jest w naprawie, a Ty z różnych względów nie możesz skorzystać z pojazdu zastępczego. W wypożyczalni samochód dostawczy dostaniesz od ręki, załatwiając przy tym minimum formalności. W razie takiej potrzeby będziesz mógł przedłużyć najem lub też zmienić pojazd na inny.

Warunki wynajmu

Każda wypożyczalnia ustala własne warunki wynajmu pojazdu dostawczego. Najczęściej w takich regulaminach znajdują się zapisy dotyczące minimalnego wieku kierowcy, kwestii rozliczenia umowy czy też czasu wykraczającego poza ustalony limit.

Koniecznie sprawdź, czy w takim dokumencie znajdują się wymienione także obowiązki firmy wypożyczającej. Powinna ona zobowiązać się do oddawania do użytku pojazdów sprawnych technicznie i posiadających aktualne polisy ubezpieczeniowe. Wypożyczalnia może też zobowiązać się do podstawienia auta zastępczego, jeśli obecnie wynajęte ulegnie awarii z przyczyn losowych (czyli nie z winy klienta).