Systemy Digital Signage i ich największe zalety

W takich rejonach jak Ameryka Północna, Azja Południowo-wschodnia, czy też Europa zachodnia, systemy Digital Signage zainstalowane są niemalże wszędzie i spotkamy je na każdym kroku. Również w naszym kraju coraz częściej zauważymy ekrany z wyświetlanymi informacjami bądź niedługimi filmami. Należy mieć świadomość ich ogromnego potencjału, a przy tym warto przekonać się o tym, jak nowoczesne technologie, jak wspomniane Digital Signage, mogą oddziaływać na potencjalnych klientów.

W jaki sposób działa Digital Signage?

Na samym początku, kluczową informację jest to, iż ekrany Digital Signage dość mocno różnią się standardowych, znanych nam ekranów oraz telewizorów. Istnieje możliwość zarządzenia całym systemem zdalnie, a kiedy dokonamy synchronizacji oprogramowania z wysyłanymi przez nas danymi, możliwa jest też automatyczna aktualizacji konkretnych treści, które są wyświetlane. Możliwością jest też dokonanie integracji monitorów z czujnikami ruchu, co spowoduje, że te najistotniejsze informacje będą pojawiać się wtedy, kiedy potencjalny klient pojawi się w pobliżu. Obsługa Digital Signage nie jest w żaden sposób wymagająca, a wszystko to z uwagi na ekstremalnie wysoki stopień automatyzacji.

Przyciągaj jak najwięcej potencjalnych klientów

Każdy już doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie wszelkiego rodzaju animacje, interaktywne urządzenia i treści, najlepiej przyciągają uwagę klientów. Robią to o wiele skuteczniej, niż znane nam formy tradycyjne, jak chociażby ulotki, banery, czy też plakaty, które zwykle zostaną jedynie pobieżne przejrzane. Monitory, które wyświetlają nam zmieniającą się treść są znacznie bardziej angażujące i większość z nas, przynajmniej na chwilę zatrzyma się przy komunikacie w takiej formie. Co więcej, to właśnie ta krótka chwila, bardzo często okazuje się być decydująca, czy potencjalny klient zdecyduje się odwiedzić konkretne miejsce.

Działania wizerunkowe marki

Aktualnie, nowoczesność skutecznie wypiera to co tradycyjne i przestarzałe. Jeśli firma oferuje innowacyjne rozwiązania, a przy tym wykorzystuje technologię w swym systemie sprzedaży, kojarzy się klientom zarówno z wysoką jakością, jak i najmodniejszymi produktami. W naszym kraju, w sporej liczbie sklepów wciąż nie natkniemy się na monitory interaktywne, ani też na klasyczne ekrany prezentujące ruchome treści. To właśnie idealna szansa, aby w ten sposób wyróżnić się wśród konkurencji.

Sprawna obsługa oraz mniejsze kolejki

Wykorzystywanie ekranów interaktywnych z opisem oraz danymi technicznymi konkretnego produktu, jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Oznacza to, że klient nie jest zmuszony do tego, aby zwracać się o pomoc do obsługi sklepu, która ma w tym momencie i tak sporo obowiązków i zadań do wykonania. Mamy tu do czynienia z rozwiązaniem, które idealnie nadaje się barów szybkiej obsługi, a także restauracji. System usprawnia obsługę, ponieważ klienci mają możliwość skorzystania z interaktywnego menu oraz systemu sprzedaży.

Zawsze aktualne informacje

Rozwieszanie plakatów wymaga dużych nakładów czasu i pracy, a przy tym nie jest to forma, która natychmiast informuje potencjalnych odbiorców. Ekrany Digital Signage są programowane tak, aby były zsynchronizowane z bazą danych firmy, dzięki temu wszelkie nowe promocje, menu dnia, warunki pogodowe, a także wszystkie inne informacje, będą mogły zostać wyświetlone o konkretnej porze dnia. Co więcej, aktualizacje przebiegają natychmiastowo, a mogą obejmować monitory w różnych miejscach jednocześnie. Ma to największą wagę w wypadku sieci sklepów oraz restauracji.

Większe oszczędności, a przy tym niższe koszty

Samo kupno sprzętu to największy koszt w przypadku systemów Digital Signage. Warto jednak zaznaczyć, że jest to inwestycja na lata. Papierowe, tradycyjne reklamy wymagają systematycznych inwestycji na projekty, wydruki oraz rozwieszanie. W wypadku ekranów, nie ma też mowy o nadmiernym poborze prądu, a dzięki obecności specjalnych systemów, nawet najmniejsze usterki są szybko diagnozowane i eliminowane.