słupy oświetleniowe

Oprawy LED i słupy oświetleniowe – zalety montażu

Oświetlenie LED reprezentuje najnowsze osiągnięcie w branży oświetleniowej. Efektywność energetyczna i znaczna żywotność tej technologii kryje w sobie cały potencjał do zmiany sposobu, w jaki organizacje rozjaśniają swoje obiekty, zmniejszając koszty energii elektrycznej i ogólne zużycie energii. Nowoczesne słupy oświetleniowe w takiej sytuacji okazują się być najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Efektywność energetyczna słupów oświetleniowych i opraw LED

Efektywność energetyczną źródła światła możemy mierzyć w lumenach, które opisują ilość światła emitowanego przez urządzenie na każdą jednostkę mocy lub wat zużywany przez żarówkę. W przeszłości mierzyliśmy światło na podstawie liczby wytworzonych lumenów, ale w rzeczywistości niektóre z nich marnują się. Oświetlenie LED wytwarza mniej światła odpadowego i więcej użytecznych lumenów niż inne technologie oświetleniowe.

Jeśli wymienimy całe oświetlenie w okolicy biura, szkoły lub innego obiektu na diody LED, z pewnością zauważymy poprawę ogólnej efektywności energetycznej nawet o 60%. W niektórych przypadkach poprawa może wynosić nawet 90%, w zależności od rodzaju wymienianych świateł.

Taka poprawa efektywności energetycznej jest bezpośrednio skorelowana z oszczędnościami finansowymi. Po zastąpieniu tradycyjnego źródła światła źródłem światła LED, zużycie energii spadnie, dzięki czemu oświetlenie LED będzie mądrą inwestycją.

Poprawa wydajności środowiskowej dzięki światłu LED – słupy oświetleniowe

Coraz ważniejsze jest, aby firmy stawały się przyjazne dla środowiska. Klienci coraz częściej poszukują wydajnych opcji, a korzystanie z przyjaznego dla środowiska źródła światła może pomóc firmom zmniejszyć zużycie energii, a także przyciągnąć społecznie świadomą bazę konsumentów.

Korzyści dla środowiska wynikające z oświetlenia LED obejmują również proces produkcyjny. Wiele tradycyjnych źródeł światła, takich jak świetlówki i lampy rtęciowe, wykorzystuje rtęć wewnętrznie jako część swojej konstrukcji. Z tego powodu, gdy osiągną kres swojego życia, wymagają specjalnej obsługi. Nie musisz się martwić żadnym z tych problemów ze światłami LED. W porównaniu z żywotnością przeciętnej żarówki, żywotność światła LED jest znacznie wyższa. Przeciętna żarówka działa około tysiąca godzin, LED – 50 000 godzin. W zależności od tego, jak go używamy, jego żywotność może wynosić nawet 100 000 godzin.