klimatyzatory daikin

Redukują nieprzyjemne zapachy i oczyszczają powietrze – poznaj nowoczesne klimatyzatory

Ocieplenie klimatu stało się faktem. Nagłe ulewy, wichury i coroczne fale upałów wymuszają na nas przystosowanie się do tych nowych warunków pogodowych. Już od kilku sezonów w wielu polskich mieszkaniach znajdują się klimatyzatory zapewniające odpowiednią temperaturę latem. To niezwykle ważne dla naszego organizmu, aby zapewnić mu właściwe warunki na regenerację. Dużym zagrożeniem są również tropikalne noce, w trakcie których temperatura nie spada poniżej 20°C.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Aby klimatyzator zamontowany w mieszkaniu przynosił nam upragnione wytchnienie od upałów powinien zostać odpowiednio dobrany. Należy przed jego zakupem przeanalizować potrzeby domowników. Zadać sobie pytanie, jakich dodatkowych funkcji oczekujemy od tego urządzenia? Z pewnością jego głównym celem będzie chłodzenie, jednak często przydatna okazuje się również funkcja ogrzewania lub osuszania powietrza. Bardzo ważnym aspektem, który ma ogromne znaczenie dla satysfakcjonującej eksploatacji urządzenia jest klasa energetyczna. Najbardziej zalecana to A+++, urządzenia o większym zużyciu energii elektrycznej z pewnością będą przyczyniać się do wyższych rachunków za prąd. Klimatyzatory Daikin wyposażone są dodatkowo w system jonizacji, który podnosi efektywność oczyszczania powietrza.

Klimatyzator z funkcją oczyszczania powietrza

Najnowocześniejsze sprzęty mogą nie tylko redukować nieprzyjemne zapachy, ale również eliminować bakterie, wirusy i grzyby oraz cząsteczki smogu 2,5 PM.  Dla komfortu mieszkańców ważnym aspektem jest również poziom hałasu emitowanego przez pracujące urządzenie. Warto sprawdzić to przed zakupem, by w pełni się z niego cieszyć. Oczywiście będzie miało to szczególne znaczenie na małym metrażu lub, gdy system zostanie zamontowany w sypialni. Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić również, jakie opcje nawiewu posiada wybrany przez Ciebie klimatyzator.

Skorzystaj z wiedzy ekspertów

Profesjonalni doradcy z pewnością pomogą podjąć Ci decyzję i wybrać urządzenie, z którego będziesz zadowolony. Należy przede wszystkim rozważyć wielkość systemu klimatyzacyjnego niezbędnego do uzyskania pożądanego efektu. Jest to równoznaczne z liczbą pomieszczeń obsługiwaną przez zainstalowane jednostki wewnętrzne. Kolejnym ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest lokalizacja agregatu zewnętrznego. Ta analiza wskaże, czy potrzebny będzie montaż klimatyzacji typu split, czy multi – split. System multi – split umożliwia podłączenie do pięciu jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego.