fala uderzeniowa warszawa

Nowoczesne sposoby walki z bólem falą uderzeniową

Do tej pory ludzie cierpiący na przewlekłe bóle w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego byli zmuszeni zrezygnować z dużej aktywności fizycznej. Przez większość czasu przyjmowali także leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, które dodatkowo obciążały ich organizmy. Fale uderzeniowe są, co raz częściej stosowane także do walki z kamicą nerkową. Pozwalają wspomagać leczenie nerek, a także oczyszczać je ze złogów i pasku. Fale uderzeniowe często stosuje się także w walce z cellulitem.

Jakie są efekty biologiczne fali uderzeniowej w Warszawie?

Efekty leczenia widać przede wszystkim w miejscach chorobowo zmienionych. Tutaj można zauważyć największą regenerację i naprawę tkanek miękkich. Oprócz tego pojawiają się także efekty komórkowe, czyli wzrost przekazów przez błonę komórkową, ulega polepszeniu stymulacja podziałów komórkowych.  Podawane fale uderzeniowe w Warszawie, czy innym mieście przyczyniają się również do wzrostu regeneracji naczyń krwionośnych w mięśniach i ścięgnach. Poprawia się także mikrokrążenie oraz metabolizm tkanek. Ponadto fale uderzeniowe podtrzymują także produkcję kolagenu, redukują napięcie tkanek i ból.  Niekiedy wykorzystywane są także do leczenia przewlekłego zespołu bólu miednicy, który u mężczyzn wywołuje najczęściej problemy z oddawaniem moczu oraz zaburzenia erekcji. Liczne badania dowiodły, że fale uderzeniowe pomagają właśnie w schorzeniach urologicznych.  W dermatologii i kosmetologii natomiast wykorzystuje się je do walki z popularną skórką pomarańczową.

Czy istnieją przeciwskazania do leczenia falami uderzeniowymi?

Podawanie fal uderzeniowych jest bezpieczne gdyż odbywa się metodą pozaustrojową. Jednak i tutaj pojawiają się przeciwskazania do wykonania tych zabiegów. Najczęściej wymienia się tutaj zaburzenia krzepnięcia krwi. Większość zabiegów i operacji staje się wówczas ryzykowna ze względu na możliwość wykrwawienia się pacjenta. Uderzenia falami nie powinno się wykonywać w miejscach wrażliwych na ciele. Dotyczy to zwłaszcza okolicy serca, nerek, wątroby, rdzenia kręgowego oraz oczu. Zabieg nie powinien być także robiony w miejscach gdzie tworzą się polipy na skórze pacjenta. Kuracja falami uderzeniowymi w Warszawie nie powinna być wykonywana u ludzi ze zdiagnozowanymi chorobami nowotworowymi. Dużym ryzykiem jest także obarczone leczenie u pacjentów z rozpoznaniem zakrzepicy. Wyklucza się także leczenie tą metodą osób z założonymi rozrusznikami serca, przy zaawansowanej osteoporozie oraz u pacjentów po ostrych stanach pourazowych. Ze względu na brak badań prowadzonych na kobietach ciężarnych im również (ze względów bezpieczeństwa) odradza się kurację.