fala uderzeniowa warszawa

Leczenie bólu falami uderzeniowymi

Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenia mięśni, ścięgien, wiązadeł oraz bóle kręgosłupa, terapia falami uderzeniowymi może być idealna dla Ciebie. To niezwykłe urządzenie doskonale radzi sobie w walce z przewlekłym bólem występującym w układzie mięśniowo-szkieletowym. Leczenie falami uderzeniowymi jest bardzo popularne wśród sportowców, stosowane w ortopedii oraz fizjoterapii. Co ważne kobiety mogą walczyć za pomocą tego urządzenia także z cellulitem.

Skuteczna terapia falami uderzeniowymi w Warszawie

Fala uderzeniowa BTL SWT staje się, co raz popularniejsza metodą leczenia wykorzystywaną w fizjoterapii, ortopedii, a także w dermatologii. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia przede wszystkim przewlekłego bólu w układzie mięśniowym lub szkieletowym człowieka. Aplikacje falą uderzeniową wykorzystują lekarze oraz fizjoterapeuci przede wszystkim w leczeniu schorzeń mięśni, ścięgien, wiązadeł oraz bólach kręgosłupa. Metoda ta posiada nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także regeneracyjne dla organizmu. Dzięki niej możemy lepiej odżywić i zregenerować mięśnie, wiązadła, a także ścięgna. Fala uderzeniowa powoduje przekrwienie tkanek, co wpływa na pobudzenie ich naturalnych zdolności regeneracyjnych i uśmierzanie bólu. Na serię zabiegów falą uderzeniową najlepiej zapisać się w specjalistycznej klinice w Warszawie: http://centrumalpejska.pl/aktualnosci/fala-uderzeniowa/.

Jakie są wskazania do leczenia falami uderzeniowymi w Warszawie?

Wskazania do leczenia metodą pozaustrojową falą uderzeniową stale się powiększają. Najczęściej terapię stosuje się w leczeniu bóli ścięgien rzepki, ostrogi piętowej, zapaleniu ścięgna Achillesa, zespole tarcia biodrowo – piszczelowego, zapaleniu kaletki korytarzowej, łokciu tenisisty, tendopatii, przewlekłej entezopatii, oraz dolegliwości bólowych stawów barkowych. Stosowanie metody fal uderzeniowych uśmierza także ból odcinka lędźwiowo krzyżowego, pachwin, zespole przeciążeniowym mięśni, przewlekłych schorzeniach mięśni, ścięgien i wiązadeł. Metoda ta pomaga także pacjentkom w walce z cellulitem. Ogromną zaletą fali uderzeniowej jest działanie wielotorowe. Okazuje się pomocna w uśmierzaniu bólu, wspomaga regenerację tkanek, odżywia mięśnie hipertoniczne oraz ścięgna więzadłowe. Leczenie falami uderzeniowymi przynosi bardzo dobre efekty i jest rekomendowane przez lekarzy ze względu na małą inwazyjność w organizm pacjenta.

Korzyści płynące z leczenia falą uderzeniową w Warszawie

Fala uderzeniowa wykazuje silne działanie przeciwbólowe. Wpływa ona na wzrost przepływu krwi, co wiąże się ze zmniejszeniem odczynu zapalnego w miejscu uderzenia falą. Wzrost przepływu krwi zmniejsza odczyn zapalny, a także powoduje uszkodzenie włókien czuciowych i tym samym unerwienia tych obszarów. Dzięki temu pacjent odczuwa długotrwały efekt przeciwbólowy. Leczenie przewlekłego bólu wiąże się z koniecznością przyjmowania wielu środków farmakologicznych. Wpływa to niekorzystnie na wątrobę, nerki, żołądek, a także na cały organizm. Fale uderzeniowe pomagają często także uniknąć ryzykownych zabiegów chirurgicznych. Tego typu terapia zmniejsza konieczność korzystania z urlopów w pracy, zwolnień lekarskich oraz absencji na treningach sportowców. Czasami leczenie falami uderzeniowymi stanowi uzupełnienie innej formy terapii. Jeżeli chcemy znaleźć odpowiednią klinikę medyczną w stolicy wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę: fala uderzeniowa Warszawa.

Jakie są ceny leczenia falą uderzeniową w Warszawie?

Cena leczenia falą uderzeniową kształtuje się w zależności od liczby zabiegów, jaką zleca lekarz lub fizjoterapeuta. Najczęściej stosuje się w terapii leczenia falą uderzeniową w Warszawie serię pięciu lub dziesięciu zabiegów. Zazwyczaj wystarcza jeden, góra dwa zabiegi w tygodniu. Po serii pięciu uderzeń falą, czyli po mniej więcej trzech tygodniach pacjent odczuwa poprawę. Ceny kształtują się średnio od 50 do 75zł za pojedynczy zabieg. Przed przystąpieniem do leczenia należy zasięgnąć porady lekarza lub terapeuty, który będzie mógł zapisać odpowiednią ich ilość i ewentualnie zadecydować o konieczności przedłużenia terapii.