rehabilitacja Sosnowiec

Rehabilitacja – z jakich usług możesz skorzystać?

Praca w pozycji siedzącej, wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, powrót do zdrowia po kontuzji – jest wiele powodów, dla których możesz potrzebować rehabilitacji. W Sosnowcu działają gabinety oferujące kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Ich celem jest poprawienie ogólnej kondycji organizmu, ale też skuteczna walka z bólem czy przywrócenie pełnej ruchomości kończyn lub stawów. Dowiedz się, z jakich zabiegów możesz skorzystać!

Najpopularniejsze formy rehabilitacji w Sosnowcu

Dzisiaj rehabilitacja (Sosnowiec) cieszy się dużym zainteresowaniem. Do specjalistów zgłaszają się osoby, które cierpią z powodu bólów zlokalizowanych w różnych częściach ciała. Te są najczęściej pochodną kontuzji, chorób genetycznych lub są diagnozowane jako choroby nabyte, rozwijające się w wyniku prowadzenia np. siedzącego trybu życia.

Na szczęście wiele z tych problemów można zwalczyć, a dolegliwości wyeliminować lub przynajmniej złagodzić. Wystarczy zgłosić się do wybranego fizjoterapeuty i porozmawiać z nim. Na bazie wywiadu i po zapoznaniu się z historią Twojej choroby zaproponuje on najlepszą formę rehabilitacji. A do wyboru jest naprawdę wiele sprawdzonych, ale też nowoczesnych metod, wśród nich:

  • terapia manualna – zmniejsza dolegliwości bólowe pojawiające się w efekcie dysfunkcji narządów ruchu,
  • fala uderzeniowa – popularna metoda stosowana w rehabilitacji ortopedycznej,
  • masaż klasyczny / relaksacyjny – częściowy (wybranych partii ciała) lub całościowy, wykonywany różnymi technikami,
  • drenaż limfatyczny – zabieg rehabilitacyjny mający na celu odpowiednią stymulację naczyń limfatycznych i pobudzenie ich do pracy,
  • kinezyterapia – leczenie ruchem stosowane w przypadku pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa, schorzenia i dysfunkcje narządów ruchu,
  • fizykoterapia – leczenie bólu z pomocą ultradźwięków, pola magnetycznego, elektroterapii, laserów,
  • kinesiology taping – dynamiczne plastrowanie będące jedną z innowacyjnych metod wspierających leczenie i poprawianie ogólnej wydolności organizmu.

Z powyższych metod rehabilitacji mogą skorzystać zarówno osoby po kontuzjach i zabiegach chirurgicznych, jak również sportowcy, pacjenci neurologiczni i onkologiczny.

Jaką rehabilitację w Sosnowcu wybrać?

Przede wszystkim jako pacjent nie musisz znać różnych rodzajów rehabilitacji i wiedzieć, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie. Do terapii zakwalifikuje Cię fizjoterapeuta, który może zastosować nie jedną, lecz kilka uzupełniających się metod leczenia.