karate warszawa

Dlaczego warto trenować karate? 5 powodów

Bez względu na to, ile masz lat, czy jesteś wysportowany, czy masz jakiekolwiek doświadczenie – trenowanie karate jest także dla Ciebie! Ta dyscyplina sportu zdecydowanie zawładnęła sercami Polaków, którzy upatrują w niej szansy nie tylko na wypracowanie pięknej sylwetki, ale też poprawę ogólnej kondycji organizmu i ciekawą rozrywkę w czasie wolnym. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto zapisać się na treningi karate w Warszawie.

Nauka skupienia i koncentracji

Szczególnie ważna dla dzieci i młodzieży, ale przydatna także w dorosłym życiu. Jeżeli masz problemy z koncentracją dobrym pomysłem są treningi karate – Warszawa to miasto, w którym znajdziesz zajęcia dla siebie. Z jednej strony trzeba naśladować ruchy instruktora, z drugiej tych ruchów i całych sekwencji jest tyle, że trzeba dużego skupienia, aby je przyswoić i powtórzyć. Ruchy, bloki, przejścia, uderzenia – to nie tylko nauka techniki, ale też koncentracji, analizy i kontrolowania swoich ruchów.

Pozytywny wpływ na sylwetkę

Nie da się ukryć, że karate jest jedną z dyscyplin sportowych, które angażują niemal wszystkie mięśnie. Ciało staje się bardziej elastyczne, mięśnie się wzmacniają, poprawia się krążenie krwi. Szybko zauważysz także redukcję wagi oraz wyrzeźbienie sylwetki.

Warto jeszcze wspomnieć o pozytywnym wpływie karate na wypracowanie koordynacji ruchowej, zwiększenie pojemności płuc oraz stymulację do równomiernego rozwoju całego ciała.

Dobre samopoczucie po treningu karate

Uwalnianie endorfin to „skutek uboczny” treningu. Jeżeli chcesz poprawić sobie samopoczucie, zwiększyć wiarę w siebie, opanowanie, koncentrację, dodać sobie pewności, ale też lepiej kontrolować swoje emocje, rozważ treningi karate. Ta japońska sztuka walki trenuje nie tylko ciało, ale też ducha, pozytywnie wpływając na Twój nastrój i kształtując charakter.

Nauka samoobrony

Nie jest tajemnicą, że czasy, w których żyjemy niekoniecznie są bezpieczne. Czasem potrzeba nam przynajmniej podstawowych umiejętności z zakresu samoobrony. Być może nigdy nie będziemy mieli okazji ich użyć (oby!), jednak sama świadomość posiadania takiej wiedzy i możliwość obronienia się w razie ataku czy ochronienia innych krzywdzonych osób, jest dla nas krzepiąca. Sztuki walki uczą też czujności i wychwytywania potencjalnego zagrożenia, jeszcze zanim stanie się ono realne.

Wyznaczanie i osiąganie celów

Karate, a konkretniej poszczególne etapy ćwiczeń i treningów, które trzeba przejść, aby uzyskać kolejne odznaczenia i pasy, uczy cierpliwości i determinacji do osiągania wyznaczonych sobie celów.