fala uderzeniowa warszawa

Praktyczne wykorzystywanie leczenia falą uderzeniową w Warszawie

Terapia falami uderzeniowymi sprawdza się w licznych schorzeniach. Najczęściej wykorzystuje się ją do leczenia tak powszechnych chorób jak: ostroga piętowa, zapaleniu powięzi podeszwowej, łokciu tenisisty’’ oraz w zwapnieniach okołobarkowych. Cały czas trwają badania nad poszerzeniem zastosowania tej metody leczenia także w przypadku innych jednostek chorobowych. Metoda ta jest doceniana ze względu na swoją skuteczność oraz nieinwazyjność. Możne stanowić jedyną terapię, ale można ją także traktować, jako uzupełnienie innych zabiegów i sposobów leczenia.

Leczenie falami uderzeniowymi w Warszawie zwapnienia okołobarkowego

Zwapnienia powstają na skutek zaburzonego ukrwienia ścięgien stożka rotatorów albo w przypadku zapalenia kaletki podbarkowej. W wyniku schorzenia kończyna zostaje pozbawiona swojej naturalnej ruchomości. W cięższych przypadkach może dojść do jej całkowitego zesztywnienia i pojawiania się bólu nawet w stanie spoczynku. Terapia falą uderzeniową w przypadku leczenia zwapnienia okołobarkowego powinna skupiać się przede wszystkim na eliminacji bólu i ograniczeniu zakresu ruchu kończyną. Serię zabiegów ustala lekarz w zależności od zaawansowania choroby. Początkowo częstotliwość uderzeń nie powinna przekraczać 2500 ( 8-10 Hz). Podczas kolejnych zabiegów można spróbować zwiększyć liczbę uderzeń do 3500, o ile pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Zabiegi powinny odbywać się raz w tygodniu przez okres pięciu lub sześciu tygodni. Zazwyczaj pacjenci nie potrzebują znieczulenia miejscowego i dobrze go znoszą. Jeśli chcemy skorzystać z tej metody leczenia zwapnienia okołobarkowego wystarczy w wyszukiwarce internetowej poszukać gabinetów zabiegowych pod hasłem: fala uderzeniowa Warszawa.

Terapia falami uderzeniowymi w Warszawie w przypadku innych schorzeń

Często wykorzystuje się leczenie falami uderzeniowymi u pacjentów, którzy doznali trudno gojących się złamań kości. Zabieg ma na celu usunięcie w miejscu uderzenia części zewnętrznej powierzchni kości oraz pobudzenie procesu osteogenezy. Dzięki temu układ kostny ulega szybszej regeneracji. Leczenie falą uderzeniową można także zastosować po skręceniu stawu skokowego, gdy z nogi zejdzie już zasinienie. Przy leczeniu obu schorzeń można zastosować siłę uderzeń – 2500 i częstotliwość od 6 do 10 Hz. Przy następnych zabiegach można zwiększyć uderzenia do 3000. Najlepiej, aby terapia została rozłożona w czasie na 5-6 spotkań. Zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg w tygodniu.