leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

Czy istnieje metoda na odratowanie i utrzymanie uszkodzonego zęba? Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Warszawa

Wielu pacjentów zgłasza się do specjalistów spisując swój bolący ząb na straty. Co prawda to stopień infekcji, stan dziąseł lub wytrzymałość zęba decyduje o sukcesie jego leczenia, jednak aż w ok. 97% przypadków pacjent jest w stanie utrzymać ząb, jeśli zdecyduje się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Warszawa oferuje wiele stomatologicznych klinik, oferujących stosowną pomoc i ratunek zębom.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem –skuteczność procedury

Jest to metoda leczenia, która została uznana za wysoce skuteczną, ze względu na dodatkowe powiększenie, odpowiednie oświetlenie, wyższą jakość i precyzję leczenia, właściwą ergonomię, możliwość dokumentowania przypadku i lepsze możliwości komunikacji dzięki zintegrowanemu wideo. Długoterminowy sukces pierwotnych lub powtórnych przypadków leczenia w endodoncji, zależy od dokładności techniki stosowanej podczas czyszczenia, kształtowania i wypełniania kanałów korzeniowych, która jest wzmocniona zwłaszcza dzięki ulepszonemu oświetleniu i powiększeniu.

Pod mikroskopem, dentysta dokładnie widzi całą komorę miazgi wraz z kanałami, co pozwala na wykonanie odpowiedniego przygotowania. Zmniejsza to ryzyko powikłań.

Kiedy podjąć się leczenia?

Wskazania do mikroskopowego leczenia kanałowego obejmują nieprawidłową anatomię zęba, wąskie kanały korzeniowe lub zakrzywione korzenie. Złamane narzędzia endodontyczne, perforacje ścian korzeniowych lub komory miazgi oraz trudno odnalezione tradycyjną metodą kanały – te przypadki można łatwo rozwiązać pod mikroskopem. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na właściwe leczenie, a zęby, które uważano za stracone, mogą ponownie, normalnie funkcjonować przez kolejne lata.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem? Warszawa

  • Pacjent zostaje znieczulony i nie odczuwa bólu podczas zabiegu.
  • Dentysta otwiera ząb i usuwa uszkodzone tkanki. W przypadku znacznych uszkodzeń dentysta odbudowuje utracone ściany zęba przed leczeniem kanałowym.
  • Kanały są identyfikowane i oczyszczane z bakterii za pomocą mikroskopu, endometru i specjalnych narzędzi niklowych i tytanowych.
  • Przepływ bakterii do krwiobiegu zostaje odcięty dzięki szczelnemu wypełnieniu kanałów systemami termicznymi.

W zależności od preferencji pacjenta, podczas tej samej wizyty dentysta może również “wskrzesić” martwy ząb. W zależności od uszkodzeń, martwy ząb może zostać skutecznie wzmocniony po zakończonym leczeniu kanałowym.