słupy oświetleniowe

Nowoczesne słupy oświetleniowe w parkach najlepszą formą zapewniania bezpieczeństwa i komfortu

Odpowiednio rozmieszczone lampy w parkach i na placach zabaw, pozwalają na wydłużenie czasu spędzanego na zajęciach rekreacyjnych. Niezależnie od pory roku, wielu z nas lubi spędzać czas w takich przestrzeniach z wielu przyczyn. Jednak po zmroku parki i place, gdy nie są odpowiedni rozjaśnione, tracą swój urok i stają się niebezpieczne. Słupy oświetleniowe odgrywają w takich miejscach kluczową rolę, znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Sam zadecyduj, czy to pora na spacer – słupy oświetleniowe w parku

W wielu przypadkach, to odpowiednie oświetlenie decyduje o tym, czy mamy ochotę na wieczorny spacer lub trening. Zwiększona widoczność z natury zwiększa bezpieczeństwo przestrzeni publicznej. Jeśli ludzie czują, że parki są bezpieczne w nocy, chętniej je odwiedzają, zwiększając tym samym pozytywne postrzeganie bezpieczeństwa w pozytywnym sprzężeniu zwrotnym. Ponadto, odpowiednie rozmieszczenie słupów oświetleniowych oznacza, że podejrzane osoby będą miały mniej miejsc do ukrycia się, aby po godzinach prowadzić nielegalne lub niebezpieczne interesy. Większość z nas, zgadza się, że ogólny wzrost oświetlenia w parkach i podobnych przestrzeniach jest korzystny dla ogólnego środowiska i społeczności, ponieważ odstrasza przestępczość i zwiększa aktywność społeczności po zmroku.

Plac zabaw po zmroku – znaczenie słupów oświetleniowych

Na pewno wszyscy rodzice zgadzają się, że zabawa ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dzieci. Nieustrukturyzowane czynności promują umiejętności interpersonalne, umiejętności radzenia sobie z konfliktami, aktywność fizyczną i kreatywność. Epicentrum nieustrukturyzowanej zabawy dzieci to oczywiście plac zabaw. Od skomplikowanych torów przeszkód po proste konfiguracje huśtawek i zjeżdżalni, większość szkół i parków posiada pewną iterację placu zabaw.

Ale czy takie przestrzenie zachęcają do korzystania z nich gdy się ściemni? Nie tylko nadopiekuńczy rodzice nie pozwoliliby swoim pociechom na wieczorną zabawę, ale ciemny park zniechęca samych najmłodszych do spędzania w nim czasu. Długie, letnie wieczory kojarzą się z zabawą do późna pod nadzorem dorosłych, niestety jest to niebezpieczna atrakcja, gdy park nie jest odpowiednio oświetlony. Z tego względu, coraz więcej parków oraz placów zabaw staje się coraz bardziej rozjaśnionych, zachęcając do przedłużania czasu zabawy lub spacerowania po zmroku. Nie powinniśmy podczas tego typu relaksu martwić się o czyhające za drzewem niebezpieczeństwo.