opieka nad osobami starszymi Warszawa

Jak pomóc rodzicom zachować dobrą formę?

Twoi rodzice osiągnęli wiek 60 lat? A może są znacznie starsi? Żyjemy w czasach starzejącego się społeczeństwa, a młodzież zamiast pomagać, wyjeżdża za granicę. Zastanawiasz się, w jaki sposób pomóc rodzicom zachować dobrą formę? Przeczytaj nasze wskazówki, jak o nich zadbać.

Wsparcie w opiece nad seniorami – dbanie o kondycję fizyczną

Dobra kondycja fizyczna rodziców to podstawa ich bytowania. Od tego uzależniona jest ich sprawność do poruszania się, wyjścia do sklepu czy apteki lub pójścia na wizytę do lekarza. Ale wielu seniorom to nie wystarcza! Niektórzy rodzice czy dziadkowie są tak krzepcy, że grają w tenisa lub uprawiają jogging. I świetnie! Powinieneś sam zagrzewać ukochane osoby starsze do walki o siebie. Możecie razem pójść na spacer, co korzystnie wpłynie nie tylko na seniorów, ale także i na Ciebie. Zachęcaj rodziców lub dziadków do każdej możliwej aktywności fizycznej, bo jest to zbawienne dla ogólnej wydolności organizmu, pomaga także w czasie rehabilitacji (pod nadzorem fizjoterapeuty).

Jeżeli jednak Twoi ukochani seniorzy nie poruszają się samodzielnie lub mają z tym duże problemy, to może czas najwyższy zwrócić się do kogoś po pomoc? Opieka nad osobami starszymi Warszawa to może być doskonały pomysł! Oczywistym jest, że musisz pracować, a opieka nad seniorami z problemami zdrowotnymi to zajęcie na pełen etat! Zawsze możesz poprosić bliskich krewnych o udzielenie pomocy, chociażby tej finansowej na wynajęcie opiekunki. Jesteście odpowiedzialni w równych częściach, więc nie bój się prosić o datki.

Pomoc w opiece nad osobami starszymi – warto zadbać o kondycję psychiczną rodziców

Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w głowie. Choroby lub sprawność także. Pomóż seniorom uporać się z depresją czy lękami, poprzez swoje uczestnictwo
w ich życiu. Odwiedzaj nie tylko w Święta, ale dostosuj swój kalendarz do potrzeb seniorów. Nic nie leczy tak jak czas i dobre słowo.

Możesz pomyśleć o adopcji jakiegoś zwierzęcia dla swoich rodziców, ale skonsultuj to najpierw z nimi. Najmniej wymagający jest kot, bo nie trzeba z nim wychodzić na spacer, a jest się do kogo odezwać, czy kogo przytulić. Weź pod uwagę jednak to, że zwierzę w domu to dodatkowa głowa do wykarmienia i zastanów się czy Twoich rodziców będzie na to stać.

W niektórych przypadkach nasi rodzice czy dziadkowie zaczynają mieć początki Alzheimera. Z biegiem czasu choroba będzie przybierała na sile, a jest to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Osoba starsza może wtedy Cię nie poznawać, głośno przeklinać i wyzywać od najgorszych. Możesz nie być na to uodporniony.  Zbawienna okaże się wtedy płatna opieka nad osobami starszymi Warszawa.