samozamykacze geze

Czy warto montować w drzwiach samozamykacze Geze?

Drzwi mogą być zamykane w sposób tradycyjny za pomocą klucza lub przez samozamykacz. Samodzielne zamykanie drzwi kluczem zajmuje czas i zwiększa ryzyko, że drzwi pozostaną otwarte z powodu roztargnienia. Samozamykacze automatycznie zamykają przejście, chroniąc znajdujące się za nim pomieszczenie przed osobami, które nie powinny mieć do niego dostępu.

Gdzie montuje się samozamykacze?

Samozamykacz można zamontować w większości budynków, w których niezbędne jest zabezpieczenie drzwi przed otwieraniem przez niepowołane osoby. Dotyczy to zarówno budynków administracji publicznej i firm, jak i szpitali, punktów usługowych, zakładów przemysłowych i archiwów. Samozamykacze Geze sprawiają, że drzwi są zamknięte bez użycia klucza, co przekłada się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Zamykanie wyłącznie na klucz zwiększa ryzyko, że ktoś zapomni o przekręceniu zamka w drzwiach. System automatycznego zamykania sprawia, że dostęp do pomieszczenia jest ograniczony. Aby wejść do niego ponowne, należy podać kod dostępu, użyć karty magnetycznej lub skorzystać z klucza.

Montaż samozamykaczy sprawdza się dobrze również w apartamentowcach. Z ich pomocą uniemożliwia się wchodzenie do prywatnych części budynku osobom z zewnątrz. Lokatorzy są dzięki temu bezpieczniejsi. Liczba kradzieży jest mniejsza, gdy przestrzenie wspólne są oddzielone za pomocą drzwi z samozamykaczem. W ten sposób ogranicza się również liczbę sąsiedzkich konfliktów, spowodowanych niestosowaniem się części mieszkańców do zamykania drzwi wejściowych na klucz.

Zalety samozamykaczy do drzwi

Drzwi z zamontowanym systemem samozamykający przede wszystkim podnoszą bezpieczeństwo. Dzięki nim ogranicza się również utratę ciepła przez uchylone skrzydło drzwiowe lub obniżenie efektywności klimatyzacji w czasie upałów. Zalety samozamykaczy Geze obejmują również możliwość zamontowania ich w większości skrzydeł drzwiowych. Są przystosowane do użytkowania z drzwiami ze szkła hartowanego w biurowcach, drewnianymi, z płyty wiórowej oraz przesuwnymi.

Samozamykacze do drzwi prezentują się estetycznie, dlatego mogą być montowane niemalże wszędzie. Ich zakładanie wiąże się z niewielkimi wydatkami, gdyż inwestor nie musi wykonywać dodatkowo kosztownych prac budowlanych i wykończeniowych. Samozamykacz jest ponadto trwały, dlatego jego naprawy należą do rzadkości. System służy niezawodnie przez długi czas, co ogranicza koszty usuwania usterek w drzwiach wejściowych i wykonywanych w budynku prac serwisowych.