samozamykacze geze

Gdzie i po co stosuje się samozamykacze Geze?

W wielu budynkach konieczne jest wydzielenie stref, do których dostęp ma jedynie wąskie grono uprawnionych osób. Ciągłe korzystanie z klucza, zamykanie i otwieranie drzwi nie zdaje egzaminu, gdyż prędzej czy później drzwi zostaną otwarte na dłuższy czas. Aby uniknąć problemów z powodu otwartego przejścia, warto zamontować samozamykacze. Dzięki nim ograniczy się ryzyko nieautoryzowanego dostępu do różnych stref. Jakie są zalety stosowania samozamykaczy?

Czym są samozamykacze?

Samozamykacze Geze uniemożliwiają klientom przechodzenie do pomieszczeń dla pracowników, chronią archiwa z ważnymi dokumentami lub pomieszczenia, w których znajdują się panele sterujące w przedsiębiorstwach. Dzięki nim każde drzwi są zamknięte, gdy nikt niepowołany nie powinien mieć możliwość przejścia przez nie. Samozamykacz z oferty takiej jak https://samozamykacze.eu/pl/c/GEZE/99 może być montowany w dowolnych drzwiach, bez względu na przeznaczenie pomieszczenia, do którego prowadzą.

Samozamykacze – jak sama nazwa wskazuje – samoczynnie zamykają drzwi, by uniemożliwić ich otwarcie bez klucza, kodu dostępu lub karty magnetycznej. Drzwi zamykają się bez potrzeby używania klucza i wykonywania innych czynności. Wystarczy, że skrzydło znajdzie się w pozycji zamkniętej, a zamek w drzwiach natychmiast się zamknie. Użytkownik nie musi robić nic więcej, dlatego pomieszczenie będzie zabezpieczone bez ryzyka, że ktoś zapomni o przekręceniu klucza.

Gdzie można założyć samozamykacze Geze?

Konieczność zabezpieczenia drzwi prowadzących do danego pomieszczenia pojawia się zarówno w galeriach handlowych, biurach, apartamentowcach, jak i w przedsiębiorstwach usługowych bądź produkcyjnych. Samozamykacze Geze są przystosowane do montowania w każdym z tych miejsc. Można zakładać je na drzwiach o różnych szerokościach, w tym w drzwiach automatycznych. Duża waga skrzydła drzwiowego nie stanowi problemu w jego montażu. Nawet ciężkie drzwi mogą być zabezpieczane samozamykaczami, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów do automatycznego blokowania.

Samozamykacze marki Geze można montować w standardowych drzwiach drewnianych i wykonanych z płyt wiórowych MDF lub HDF. Pasują również do szklanych drzwi, które są często wykorzystywane w biurowcach do wydzielania boxów i biur dla poszczególnych pracowników lub działów. Dzięki samozamykaczom można zabezpieczyć również drzwi przesuwne.

Jakie są zalety samozamykaczy do drzwi?

Montaż samozamykaczy w drzwiach w galerii handlowej, biurze lub apartamentowcu przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo. Samozamykacz sprawia, że do pomieszczenia wchodzą tylko uprawione osoby. Niemożliwe jest otwarcie drzwi bez specjalnego kodu, klucza lub karty dostępu. W ten sposób można skutecznie zabezpieczyć przedmioty, dokumenty i systemy, które wymagają ochrony przed nieautoryzowanym dostępem.

Samozamykacze sprawdzają się w wielu miejscach ze względu na ich uniwersalność i możliwość łączenia z różnymi rodzajami drzwi. Dzięki temu użytkownicy danego budynku nie muszą ograniczać się przy wyborze skrzydła drzwiowego. Mogą wybierać spośród większości modeli drzwi dostępnych na rynku.

Po zamontowaniu samozamykacza drzwi mają taką samą szerokość jak wcześniej i nie wymagają dodatkowej obróbki. System automatycznego zamykania prezentuje się estetycznie. Użytkownik nie musi go ukrywać za różnymi materiałami wykończeniowymi. Montaż samozamykacza nie podnosi zatem kosztów wymiany drzwi i remontu pomieszczeń w budynku.

Za pomocą samozamykaczy rozwiązuje się problem z zapominaniem o zamykaniu drzwi na klucz. Jeśli użytkownik obawia się, że przez jego nieuwagę niepowołana osoba dostanie się do danego wnętrza, automatyczne zamykanie to uniemożliwi. System zamykający Geze sprawdzi się zatem w przypadku osób, które mają tendencję do zapominania o ważnych sprawach.

Atutem samozamykaczy jest również regulacja szybkości zamykania i siły odbicia. Dzięki niej drzwi zamykają się ciszej i wolniej się zużywają, nawet gdy użytkownik użyje nadmiernej siły do popchnięcia skrzydła.