uchwyty drzwiowe

Uchwyty drzwiowe – przegląd modnych rozwiązań wnętrzarskich

Zapomnij o wszystkim, o czym do tej pory myślałeś, myśląc o uchwytach drzwiowych. Teraz są to elementy nie tyle praktyczne, co dekoracyjne, dlatego w dużym stopniu wpływają na sposób kształtowania przestrzeni. Jeżeli lubisz gustowne dodatki i nie chcesz mieszkać tak, jak wszyscy, to ciekawe uchwyty o artystycznych formach, na pewno przykują Twoją uwagę. Zobacz najmodniejsze kolekcje głównie włoskich marek.

Dopasowanie uchwytów drzwiowych

Uchwyty drzwiowe https://www.studioklamek.pl/uchwyty-drzwiowe/ w pierwszej kolejności muszą pasować do drzwi, a później do całej reszty pomieszczenia. Powinny wygodnie leżeć w dłoni, nie ślizgać się i reagować już na lekki dotyk. Dzisiaj budujący domy i remontujący mieszkania mają do wyboru wiele drzwi, w tym nie tylko tradycyjnie otwierane, ale też maskowane (wkomponowane w ścianę) lub przesuwane. Aby nie zaburzyć całego uzyskanego efektu, warto dopasować do drzwi odpowiednie klamki – mocno zdobione o finezyjnych kształtach, proste w formie relingów lub gałek albo całkowicie niewidoczne, wpuszczane w skrzydło. Zdziwisz się, w jak dużym stopniu wpłyną one na ogólny wystrój pomieszczenia, podkreślając jego nowoczesny lub tradycyjny styl.

Uchwyty drzwiowe – wygodne i ergonomiczne

Sztuką w produkcji klamek jest osiągnięcie idealnego połączenia ergonomii z eleganckim designem. Udaje się to wyłącznie najlepszym producentom – wielu z nich to włoskie przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w produkowaniu klamek do drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, przesuwnych, wypuszczanych i wpuszczanych. Kluczowe jest, aby ich obwód, szerokość, odległość od frontów była idealna w każdym calu. Tylko wtedy użytkownik będzie mógł wygodnie złapać uchwyt i pewnym ruchem otworzyć drzwi. Z drugiej strony kształt i wykończenie uchwytów powinny być takie, aby nie ingerowały w pomieszczenie i nie powodowały uszkodzeń ciała ani uszkodzeń mebli czy ścian podczas otwierania. Mając to wszystko na uwadze naprawdę warto poświęcić czas na wybór dobrych uchwytów drzwiowych – takich, które będą pięknie wyglądały na lata.

Z jakich materiałów powstają uchwyty drzwiowe?

Uchwyty drzwiowe powstają zazwyczaj z wysokogatunkowych materiałów, a przynajmniej takie, powinieneś kupić. Unikaj raczej konstrukcji z tworzyw sztucznych, chyba że są odpowiednio wzmacniane, co wydłuża ich żywotność i ogranicza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Ważne, aby powierzchnia klamki była na tyle gładka, żeby dało się ją wygodnie wyczyścić, usuwając odciski palców, tłuste i wilgotne plamy, kurz. Miej na uwadze to, że decydując się na bogato zdobione klamki o finezyjnych i skomplikowanych kształtach, trudniej będzie Ci utrzymać je w permanentnej czystości.

Przykładowe modne uchwyty drzwiowe

Szukasz modnych uchwytów drzwiowych? W pierwszej kolejności zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Aranżacja pomieszczenia powinna być na tyle przemyślana, na ile to możliwe. W ten sposób unikniesz późniejszych modyfikacji, które są pracochłonne i kosztowne.

Uchwyty drzwiowe mogą być na wskroś klasyczne, o prostej lub lekko wygiętej w łuk linii. Mogą też przybierać formę pionowych lub poziomych relingów, co jest uzasadnione zwłaszcza w masywnych, wysokich drzwiach. Dzięki dobrze dobranym uchwytom można zminimalizować wysiłek potrzebny do otwierania lub zamykania ciężkich skrzydeł.

Uchwyty do drzwi mogą przybierać też formy gałek, a nawet kołatek. Jeżeli będą to elementy zdobione, artystycznie formowane, to wpiszą się w wystrój inspirowany nurtem dworskim czy klasycznym. W przeciwnym razie prosta klamka będzie synonimem elegancji, wysublimowanego kunsztu oraz oszczędnego designu nowoczesnego oraz minimalistycznego.

Bez względu na to, czego oczekujesz od swoich uchwytów drzwiowych, nie gódź się na kompromisy. Możesz znaleźć takie modele, które będą piękne i wygodne w eksploatacji. Niekoniecznie kupisz je w markecie budowlanym, dlatego warto poszukać dystrybutora produktów od włoskich czy holenderskich producentów światowej sławy.