salon drzwi Warszawa

Drzwi przesuwne chowane w ścianie – w jakich pomieszczeniach je zaplanować?

Jeśli znudziły Ci się już tradycyjne drzwi z ościeżnicą i szukasz do swojego domu rozwiązania nietypowego oraz funkcjonalnego – warto rozejrzeć się za drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianie, które coraz częściej pojawiają się w salonach drzwi w Warszawie i całej Polsce, a projektanci doceniają ich design oraz praktyczność. Gdzie warto je zamontować?

Drzwi przesuwne mają zastosowanie nie tylko w garderobach i małych pomieszczeniach, ale mogą też świetnie sprawdzić się zamiast standardowych drzwi w korytarzu lub w pomieszczeniach przechodnich i gospodarczych. Ciekawe wizualnie modele prezentuje m.in. w salon drzwi (Warszawa) oraz wiele innych profesjonalnych salonów w całej Polsce. W jakich pomieszczeniach drzwi przesuwne chowane w ścianie sprawdzą się najlepiej?

Oszczędność miejsca w małych pomieszczeniach

Drzwi chowane w ścianie nie tarasują wąskich korytarzy i są niemalże niewidoczne. Z kolei w pokojach nie zabierają nam cennej przestrzeni, którą możemy swobodnie zaaranżować – w salonie drzwi szczególnie jest to polecany model do niewielkich pokoi dziecięcych lub jako drzwi kuchenne.

Przestrzeń biurowa, w której liczy się każdy centymetr

W lokalach usługowych czy biurowych drzwi chowane w ścianie są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem – mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, musimy zadbać o jej odpowiednią funkcjonalność i zachować ciągi komunikacyjne, zwłaszcza w miejscu pracy. Dlatego też drzwi przesuwne są chętnie wybierane w salonach drzwi w Warszawie jako rozwiązanie do lokali usługowych, np. w restauracjach i urzędach.

Podziel dużą przestrzeń ze względu na różne funkcje

W miejscach, gdzie nie brakuje przestrzeni – zarówno w domach, jak i w tzw. “open space’ach” w firmach – drzwi przesuwne chowane w ścianie stosuje się do wydzielenia stref funkcjonalnych, np. wypoczynkowej, kuchennej czy części zagospodarowanej na garderobę. Niejeden salon drzwi w Warszawie podpowie nam ciekawe modele drzwi przesuwnych, które możemy wykorzystać np. podczas urządzania domowej spiżarni lub pralni.

Na etapie budowy domu czy wykończenia mieszkania warto przemyśleć wyodrębnienie niewielkich wnęk, które możemy wydzielić np. drzwiami przesuwnymi i zorganizować za nimi dyskretną szafę lub schowek gospodarczy. Pozwoli nam to ukryć nieestetycznie wyglądające sprzęty i przedmioty przed wzrokiem gości i zachować estetykę uporządkowanego wnętrza.