Master Key

Master Key – czym jest ten system?

Master Key to pojęcie, które mogliśmy słyszeć w momencie, w którym rozmawialiśmy o najnowszych i jednych z najlepszych zabezpieczeń stosowanych w drzwiach. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które daje nam hierarchiczny dostęp do dowolnej liczby drzwi (od kilku do nawet kilku tysięcy) przy pomocy jednego klucza. Klucz master pasuje do wszystkich drzwi, dla których został zaprogramowany. Pozostałe klucze w systemie master key otwierają tylko ściśle określoną część wyznaczonych pomieszczeń.

Jest to rozwiązanie, które może być dedykowane do wielu działalności, w tym przykładowo dla osób, które zajmują się wynajmem pokoi hotelowych, czy też całych apartamentów lub mieszkań. Uniwersalność i wszechstronność tego rozwiązania sprawia, iż coraz więcej osób jest zainteresowanych tego typu systemami. Sprawdźcie sami!

Jak działa Master Key?

Technologia master key jest stosunkowo prosta w swojej funkcji. Jeden klucz jest odpowiedzialny za otworzenie wszelkich drzwi czy bramek, w których wkładki czy też kłódki zostały dopasowane pod jeden klucz. Jest to rozwiązanie dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie łatwy dostęp przy pomocy klucza, jednocześnie unikając rozwiązań elektronicznych, takich jak zamki bez klucza. Poszczególni użytkownicy posiadają w tym systemie klucze o ściśle określonych zakresach dostępów.

Zastosowanie Master Key sprawi, że będziemy mieć bardzo zbliżoną funkcjonalność do kart elektronicznych, zachowując jednak możliwość skorzystania z praktycznego i wygodnego klucza, który będzie otwierał wszystkie zamki.

Dlaczego warto zainwestować w Master Key?

Odpowiedź jest dosyć prosta. Możliwości, które daje nam master key są ogromne. Możemy nie tylko uzyskiwać dostęp do wielu drzwi przy pomocy jednego klucza, lecz także programować konkretne klucze do sprecyzowanych drzwi. Dzięki temu nasi lokatorzy, pracownicy, czy też rodzina mogą mieć specjalne klucze, dopasowane do konkretnych drzwi. Natomiast my, przy pomocy klucza master, możemy mieć dostęp do wszystkich tych drzwi, bez najmniejszego problemu.

Najważniejszym z powodów, dla których ludzie decydują się skorzystać z technologii master key jest oczywiście bezpieczeństwo. Dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich sprecyzowanych drzwi, zgodnych z naszym kluczem master key, możemy w dowolnym momencie dostać się do wszystkich lokali mieszkalnych czy użytkowych, które posiadamy. Dzięki temu nie musimy martwić się o dostęp do kluczy, które mogą być w dalekim zasięgu. Jeden klucz pozwoli otworzyć nam bowiem wszystkie drzwi, które są dopasowane pod nasz klucz master.

Jak widać, powyższa technologia jest bardzo praktyczna i godna przemyślenia, jeśli tylko cenimy sobie bezpieczeństwo i wygodę. Master Key zapewni nam oba te rozwiązania w jednym zastosowaniu.