samozamykacze geze

Jakie są korzyści ze stosowania samozamykaczy Geze?

Pomieszczenia, które powinny być zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem, można chronić przed niepowołanymi osobami za pomocą samozamykaczy. Jest to łatwy do zamontowania system, który zamyka drzwi, nawet gdy użytkownik zapomni o przekręceniu klucza w zamku. Jakie są zalety samozamykaczy Geze? Dlaczego warto je montować w różnych budynkach?

Jak działają samozamykacze?

Korzystanie z samozamykaczy zwiększa bezpieczeństwo całego budynku lub wybranego pomieszczenia. Samozamykacze Geze automatycznie zamykają skrzydło drzwiowe. Dzięki temu niepowołane osoby nie mogą wejść do archiwum z istotnymi dokumentami, zaplecza socjalnego lub skrzydła szpitala. Przejście przez drzwi jest możliwe dopiero po wpisaniu kodu dostępu, użyciu karty magnetycznej lub tradycyjnego klucza. Zamek w drzwiach zamyka się samoczynnie, dlatego wejście do budynku lub konkretnego pomieszczenia jest skutecznie zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.

Samozamykacz działa automatycznie i nie wymaga dodatkowej obsługi. Drzwi zamykają się bez konieczności używania klucza. System może być montowany w dowolnych skrzydłach drzwiowych – pasuje do drzwi przesuwnych, jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych, które wykonano z drewna, płyty wiórowej lub szkła hartowanego. Co ważne, samozamykacz działa prawidłowo nawet w przypadku ciężkich drzwi.

Zalety montażu samozamykaczy

Systemy do automatycznego zamykania drzwi Geze są skutecznym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w różnych budynkach. Dzięki nim ogranicza się możliwość wchodzenia do wybranych pomieszczeń w: biurowcach, apartamentowcach, galeriach handlowych, szpitalach, przedsiębiorstwach produkcyjnych lub archiwach i serwerowniach. Samozamykacze sprawdzają się również tam, gdzie konieczne jest utrzymanie stałej temperatury. Po ich zamontowaniu znacznie rzadziej dochodzi do sytuacji, gdy drzwi przypadkowo pozostają uchylone. W ten sposób zwiększa się efektywność działania klimatyzacji lub ogrzewania.

Samozamykacze są proste w montażu. Pasują do większości skrzydeł drzwiowych ze standardowej oferty sklepów. Ich założenie nie wymaga wykonywania wielu prac budowlanych i wykończeniowych, a gotowy system prezentuje się estetycznie. Dodatkowo samozamykacze Geze cechują się trwałością, dlatego rzadko dochodzi do ich usterek. Element zamykający działa sprawnie przez wiele miesięcy. Długa żywotność dotyczy zarówno rzadko otwieranych drzwi, jak i skrzydeł drzwiowych, które otwierają się i zamykają wiele razy dziennie.