okna Grodzisk

Okna PCV do domu prywatnego i do biura

Plastikowe okna są najczęściej wybierane przez klientów, znacznie wyprzedzając okna drewniane i okna aluminiowe. Ma to oczywiście związek z ich ceną, znacznie niższą w przypadku okien z PCV. Jednocześnie plastikowe profile okienne spełniają najwyższe wymogi izolacji termicznej, a przy tym są wygodne w montażu i użytkowaniu oraz estetyczne. To dlatego warto je wybrać zarówno do domu, jak i do biura.

Nowoczesne okna Grodzisk Mazowiecki

Stolarka okienna to jeden z tych elementów domu czy mieszkania, który wybieramy raz na kilkadziesiąt lat. Decyzja musi być zatem przemyślana – warto przeanalizować wszystkie przesłanki – ekonomiczne, technologiczne oraz estetyczne. Najlepiej zdecydować się na okna z montażem, dzięki czemu uzyskujemy możliwość skonsultowania się ze specjalistami i mamy pewność, że prace przeprowadzone będą profesjonalnie.

Ważnym aspektem jest poziom izolacji termicznej. Im wyższy tym mniej ciepła ucieka z pomieszczenia (i analogicznie – mniej zimnego powietrza przedostaje się przez okna do wnętrza). Zwiększa się w ten sposób ekonomia zastosowanego rozwiązania, a oszczędności będą dostrzegalne podczas zakupu opału czy dokonywania opłat za ogrzewanie w kolejnych sezonach grzewczych. Doskonałymi parametrami charakteryzują się okna Aluplast, gwarantujące maksymalną oszczędność ciepła.

Warto również zwrócić uwagę na odporność profili okiennych na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zwłaszcza w naszym klimacie, gdzie stolarka okienna musi wytrzymać zarówno intensywne opady deszczu, jak i temperatury balansujące wokół zera stopni, powodujące szczególne naprężenia materiału. Liderem pod tym względem są okna Veka, chroniące zarówno przed mrozami i wilgocią, jak i wytrzymujące intensywne promieniowanie UV bez przebarwień.

Okna PCV do biura – jakie wybrać?

Podobnie jak w domu, także w biurze okna powinny spełniać określone standardy. Miejsce pracy nie może przecież kojarzyć się z zimnem przedostającym się przez nieszczelne okna czy hałasem dobiegającym z ulicy. To dlatego właśnie warto się zastanowić, jakie okna do biura wybrać.

Ważnym parametrem jest oczywiście izolacja termiczna i akustyczna. Profile okienne Salmander świetnie spełniają oba te zadania, pozwalając stworzyć przytulne, ciepłe i ciche miejsce pracy.

Ponadto nieruchomości firmowe warto chronić przed włamaniami i kradzieżami. Okna Veka posiadają specjalny system wzmocnień, utrudniający pracę potencjalnym złodziejom, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych w biurze dokumentów czy pieniędzy.