okna Grodzisk

Jakie parametry powinny spełniać okna plastikowe?

Decydując się na rodzaj okien, które wstawimy w nowym czy remontowanym pomieszczeniu, w pierwszej kolejności musimy określić, z jakiego materiału powinny być wykonane. Od ok. 20 lat mamy możliwość zakupu nowoczesnych profili okiennych, łączących tradycyjny wygląd z nowymi technologiami. Współczesne budownictwo i pokochało okna aluminiowe, świetnie pasujące do surowych, industrialnych wnętrz.

Jednak największą popularnością wśród klientów nadal cieszą się okna plastikowe. Czym jest to spowodowane? Czy okna z PCV to dobry wybór dla mojego domu?

Plastikowe okna Grodzisk Mazowiecki

Duży wybór okien PCV spowodowany jest w głównej mierze ich ceną. Plastikowa stolarka okienna jest o kilkanaście procent tańsza niż drewniana i nawet o kilkadziesiąt procent tańsza, niż okna aluminiowe. Zarówno przy wielkich inwestycjach, jak i w trakcie domowych decyzji zakupowych, czynnik ekonomiczny odgrywa dużą rolę i bywa pierwszą przesłanką do wyrobu okien z plastiku.

Czy jednak nie oznacza to kompromisów na rzecz jakości?

Obecna technologia produkcji profili okiennych została znacznie udoskonalona. Pozwoliło to na wyeliminowanie problemów spotykanych w oknach plastikowych pierwszej generacji (takich jak deformacje czy żółknięcie na słońcu). Nowoczesne okna PCV są odporne na działanie czynników atmosferycznych (wysokie dobowe i roczne różnice temperatur, okresowe intensywne nasłonecznienie, opady różnego typu i mocy). Wzmocnienie konstrukcji sprawia, że prawidłowy montaż okien gwarantuje ich kilkudziesięcioletnią trwałość. Okna PCV są również bardzo łatwe w konserwacji – wymagają jedynie standardowego mycia odpowiednimi detergentami, bez konieczności impregnacji czy malowania.

Okna PCV do domów energooszczędnych

Plastikowa stolarka okienna świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych. Okna Salmander cechuje szczególnie wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej, osiągnięty dzięki zastosowaniu tzw. ciepłych szyb oraz wielokomorowych profili. Okna Aluplast występują w wariantach przeznaczonych do montażu we wnękach różnej grubości, co daje możliwość ich zastosowania zarówno w starym, jak i w nowoczesnym budownictwie. Profile okienne Veka posiadają dodatkowe wzmocnienia antywłamaniowe, a także zabezpieczenia przed deszczem i wilgocią.

Nie zapominajmy także o walorach estetycznych: poza klasycznymi ramami białymi, mamy niemal nieograniczony wybór mniej i bardziej typowych kolorów oraz faktur, dzięki czemu możemy nadać wnętrzu dokładnie taki charakter, jaki odpowiada naszym preferencjom.