dekarz Jaworzno

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekarza?

Dach w domu jednorodzinnym lub innym budynku wykonuje się raz na kilkadziesiąt lat. Jest to jedna z najkosztowniejszych inwestycji w czasie całej budowy. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na wybór doświadczonego dekarza. W przeciwnym razie już po kilku latach konieczne będzie wykonanie drogich napraw.

Fachowy projekt i doradztwo techniczne

Przed rozpoczęciem budowy dachu powinno się wykonać fachowy projekt poszycia. Dotyczy to nie tylko stopnia nachylenia, ale i rodzaju użytej więźby dachowej i pokrycia. Dzięki projektowi inwestor uzyskuje informacje na temat kosztów wykonania dachu i czasu potrzebnego na jego wykonanie. Są to ważne dane zwłaszcza dla osób, które rozważają budowę domu w oparciu o kredyt hipoteczny. W Jaworznie warto poszukać dekarza z okolicy, np. https://dachtech.com.pl/

W profesjonalnej firmie klienci korzystają z fachowego doradztwa, co do wyboru optymalnego materiału do pokrycia dachu. Na dachu domu jednorodzinnego, budynku gospodarczego, murowanego garażu lub domku letniskowego można położyć papę, styropapę lub gont bitumiczny, jak i blachę trapezową, blachodachówkę, dachówkę betonową lub ceramiczną. Szeroki wybór materiałów sprawia, że wsparcie techniczne ze strony dekarza jest niezbędne, by dopasować wytrzymałość i typ pokrycia dachowego do budżetu inwestora i jego oczekiwań.

Kompleksowe roboty dekarskie

Osoby budujące dom w Jaworznie lub okolicach mogą skorzystać z kompleksowych robót dekarskich w jednej firmie. Dekarz z odpowiednimi kwalifikacjami zaprojektuje dach, ustali kosztorys jego wykonania i podejmie się położenia całego poszycia wraz z wykonaniem końcowej obróbki. Kompleksowa oferta gwarantuje, że dach zostanie położony sprawnie i szybko, bez konieczności oczekiwania na wolne terminy u innych fachowców.

Renomowana firma dekarska z Jaworzna samodzielnie wykonuje więźbę dachową i obróbki stolarskie belek. Wszystkie elementy są pokrywane impregnatami, które chronią przed wilgocią i szkodnikami. Dodatkowo drewno może być zabezpieczone środkami ograniczającymi ryzyko rozprzestrzeniania się ognia i spalenia budynku. Po wykonaniu solidnej więźby dachowej dekarz układa wybrany typ pokrycia i zabezpiecza wszelkie szczeliny, przez które mógłby przesiąkać deszcz. Oferta obejmuje również roboty blacharskie. Dekarz mocuje rynny i inne elementy służące do odprowadzania wody deszczowej i roztapiającego się śniegu z dachu.

Wykonanie okien i kominów

U dekarza z Jaworzna możliwe jest wykonanie okien i wyłazów dachowych. Dekarz może je wstawić zarówno na etapie budowy domu, jak i podczas aranżacji strychu na poddasze użytkowe. Dzięki jego usługom można wyremontować stary dom i przystosować go do potrzeb nowych mieszkańców lub powiększającej się rodziny. Okna dachowe wstawione przez dekarza będą szczelne i bezpieczne. Fachowiec zadba o ich prawidłową obróbkę i wypełnienie wszelkich szczelin w pokryciu dachowym, które powstały w czasie tworzenia okna doświetlającego nowe pokoje.

Dekarz w Jaworznie zajmuje się również naprawą i budową kominów. Jego usługi obejmują wykonanie kominów w nowych budynkach oraz usunięcie nieszczelności w już istniejących systemach odprowadzania dymu z pieca. Dekarz wykonuje profesjonalną obróbkę wokół komina, niwelując ryzyko ściekania wody na sufity i ściany znajdujące się w budynku.

Termoizolacja dachu

Firma dekarska podejmuje się budowy lub remontu dachu oraz jego termoizolacji. Ocieplenie dachu organicza wydatki na ogrzewanie budynku nawet o kilkadziesiąt procent. Dotyczy to szczególności starych budynków, które po termoizolacji cechują się korzystniejszym współczynnikiem utraty ciepła.

Dekarz ociepla dach za pomocą wełny mineralnej i innych materiałów wykorzystywanych powszechnie w budownictwie mieszkaniowym. Są to materiały niepalne i bezpieczne dla zdrowia domowników. Dodatkowo ich właściwości termoizolacyjne utrzymują się w czasie. Raz wykonane ocieplenie służy niezawodnie przez lata, zapewniając ciepło na poddaszu i w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze.