budowa hal magazynowych

Czy budowa hal magazynowych się opłaca?

Zastanawiasz się nad tym, czy budowa hal magazynowych będzie opłacalna dla Twojego przedsiębiorstwa? Taka inwestycja jest ważna, szczególnie jeśli planujesz dalszy rozwój i chcesz się uniezależnić od zewnętrznych firm proponujących najem tego typu powierzchni. Poznaj zalety wynikające z posiadania własnego magazynu wzniesionego na bazie konstrukcji ze stali.

Budowa hal magazynowych – zalety

Budowa hal magazynowych to zawsze pewien wydatek dla Twojego przedsiębiorstwa. Jednak musisz wiedzieć, że w porównaniu ze stawianiem obiektów murowanych, posadowionych na fundamentach jest on znacznie niższy – zarówno jednorazowo podczas budowy, jak i później, w czasie eksploatacji. Z czego to wynika?

Chociaż są niezwykle masywne i stabilne, to jednak konstrukcje stalowe nie wymagają tak wielu zabiegów budowlanych, jak obiekty murowane. Brak konieczności przygotowywania głębokich fundamentów oraz innych czasochłonnych prac wpływa na obniżenie ogólnych kosztów inwestycji, jak również czasu potrzebnego na jej sfinalizowanie.

Do długiej listy zalet konstrukcji stalowych zalicza się:

  • budowa z gotowych elementów, które są produkowane na indywidualne zamówienie, mają precyzyjne rozmiary oraz kształty i odpowiadają konkretnym potrzebom inwestorów,
  • możliwość swobodnego decydowania o porcji powierzchni, metrażu, kubaturze, wysokości, układzie pomieszczeń,
  • krótki czas realizacji inwestycji, szczególnie gdy decydujesz się na skorzystanie z kompleksowej oferty wykonawców – od projektu aż po wykończenie pod klucz.

Jeżeli chcesz być niezależny i dysponować własną przestrzenią magazynową, to koniecznie zainwestuj w konstrukcję ze stali. Na pewno zaskoczy Cię to, jak praktyczny jest obiekt tego typu i jaki potencjał skrywa.

Budowa hal magazynowych z opcją rozbudowy

Decydując się na budowę hal magazynowych ze stali, inwestor zyskuje szansę na późniejsze rozbudowywanie takiego obiektu. Oznacza to, że w momencie gdy zmieni się profil Twojej działalności czy produkcja wejdzie na wyższe obroty, nie będziesz musiał martwić się brakiem miejsca do przechowywania produktów. Na etapie budowy możesz spokojnie skupić się na swoich bieżących potrzebach, bez wybiegania w przyszłość – pomimo opracowanej strategii i biznesplanu nie zawsze jesteś w stanie przewidzieć, jak będzie się ona kształtowała. Gdy firma się rozwinie, wraz z nią rozwinie się zaplecze magazynowe.

Prace w tym zakresie nie muszą być bardo czasochłonne czy męczące – generalny wykonawca wszystkim się zajmie, dokładając po prostu moduły zwiększające ogólną kubaturę budynku.