budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad nową inwestycją w swojej firmie? Rozważasz budowę hal magazynowych? Może się okazać, że to trafiony pomysł, który przyniesie Ci realne korzyści. Zacznij jednak od znalezienia dobrego wykonawcy, który zajmie się inwestycją od początku do końca. Stworzy projekt z wizualizacją, a nawet wykończy obiekt pod klucz. Zobacz, z jakimi benefitami wiąże się posiadanie własnej hali magazynowej.

Wynajem czy budowa hal magazynowych?

Możesz zastanawiać się nad tym, co będzie dla Ciebie bardziej opłacalne – wynajem czy budowa hali magazynowej? Wątpliwości nie mają przedsiębiorcy, którzy w niedalekiej odległości od swojej głównej siedziby nie mają opcji wynajęcia tego typu pomieszczeń. Jeżeli najbliższe znajdują się dziesiątki kilometrów od firmy, to ich wynajem przestaje być opłacalny.

Wynajem nie sprawdzi się także wtedy, gdy masz duże potrzeby magazynowe i robisz spore zapasy produktów. Koszty miesięczne mogą być w takiej sytuacji na tyle wysokie, że w przeliczeniu bardziej opłaci się jednorazowa inwestycja w budowę hali magazynowej na własność. To doskonałe rozwiązanie o ile masz możliwość jego sfinansowania (rozważ też opcję wzięcia kredytu inwestycyjnego na rozwój firmy) oraz dysponujesz parcelą o charakterze usługowym.

Zalety budowy hali magazynowej

Kosztorys budowy hali magazynowej jest zależy od tak wielu czynników, że nie da się wskazać nawet widełek cenowych takiej inwestycji. Wszystko zależy bowiem od tego, jaka będzie kubatura i posadowienie obiektu, jak będzie on wyposażony, czy w ramach usługi inwestor zdecyduje się na tylko na budowę do stanu surowego zamkniętego / deweloperskiego, czy zamówi też wykończenie pod klucz? Jednak nawet, biorąc pod uwagę spory wydatek, może się on okazać jedyną wadą tego pomysłu. Znamy znacznie więcej zalety wynikających z budowy hali magazynowej na własne potrzeby:

  • koszt wykonania obiektu opartego na konstrukcji stalowej jest znacznie niższy niż budowa budynków murowanych,
  • wiele rozwiązań nie jest na tyle nowatorskich, żeby nie były sprawdzone – są stosowane od lat i stale się rozwijają,
  • oferują Ci nieograniczony dostęp do potrzebnej przestrzeni magazynowej, z możliwością swobodnego rozkładania towaru według przyjętego klucza,
  • możliwość swobodnego decydowania o wielkości, proporcji powierzchni, układzie pomieszczeń, stylu wykończenia, materiałach konstrukcyjnych użytych do budowy hali.

Solidnie wybudowana i wykończona konstrukcja gwarantuje niewielkie straty energii, dlatego koszty eksploatacji są niskie i nie obciążają budżetu firmowego.