alfa romeo Białystok

Jak sfinansować zakup Alfa Romeo dla firmy?

Samochód firmowy umożliwia realizowanie większej liczby zleceń, sprawniejsze docieranie do klientów i załatwianie spraw związanych z zakupami i formalnościami. Przedsiębiorcy rzadko kupują auta za gotówkę, gdyż mogą nabyć je na korzystnych zasadach w ramach finansowania zewnętrznego. Jak z niego skorzystać?

Leasing lub kredyt na samochód firmowy

Jedną z marek cenionych przez przedsiębiorców jest Alfa Romeo. Białystok sprzyja prowadzeniu biznesu w branży turystycznej i przewozów pasażerskich, w których wygodne włoskie auta sprawdzają się znakomicie jako taksówki lub samochody na wynajem dla turystów. Przedsiębiorcy mogą kupić jeden samochód lub zdecydować się na stworzenie większej floty z modeli Alfy Romeo. W obu przypadkach mają możliwość skorzystania z kredytu lub leasingu. Większość przedsiębiorców decyduje się na leasing ze względu na korzystniejsze przepisy podatkowe. Kredyt umożliwia natomiast zakup auta na własność i dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

Bez względu na to, czy przedsiębiorca decyduje się na kredyt, czy też na leasing, dealer samochodowy zapewnia wsparcie w uzyskaniu finansowania. Dealer współpracuje z leasingodawcami i bankami. Pomaga obliczyć zdolność kredytową firmy oraz znaleźć leasing o niskim oprocentowaniu.

Leasing i kredyt są udzielane przedsiębiorcom po dokonaniu wpłaty własnej. Jej wysokość jest ustalana indywidualnie w umowie. Korzystne oferty umożliwiają skorzystanie z zewnętrznego finansowania zakupu auta u dealera Alfa Romeo w Białymstoku już po przygotowaniu wpłaty o wysokości 10% wartości samochodu. Dzięki temu przedsiębiorca może skorzystać z leasingu lub kredytu bez wielomiesięcznego oszczędzania.

Zakup auta firmowego za gotówkę – czy jest opłacalny?

Klienci biznesowi mają możliwość zakupu auta nowego lub używanego za gotówkę. Przedsiębiorcy mogą się na nią zdecydować, jeśli zależy im na maksymalnym uproszczeniu procedury zakupu lub gdy chcą skorzystać z atrakcyjnego rabatu. Czy zakup auta na firmę za gotówkę jest opłacalny z innych powodów?

Wybierając taką formę finansowania zakupu Alfy Romeo, przedsiębiorca może odliczać wszystkie wydatki na auto od dochodu. Dotyczy to nie tylko kosztu zakupu samochodu, ale i części zamiennych, paliwa oraz płynów eksploatacyjnych. Kosztem uzyskania przychodu są również wydatki związane z przeglądami okresowymi i naprawami pojazdu w warsztacie samochodowym. Podatek obniżają także odpisy amortyzacyjne, uwzględniające spadek wartości auta.