alfa romeo Białystok

Jazda próbna Alfa Romeo – gdzie skorzystać w Białymstoku?

Zakup nowego lub używanego samochodu zapewnia większą niezależność i możliwość przemieszania się do słabo skomunikowanych części kraju. Zwrot zakupionego pojazdu na zasadach podobnych jak w przypadku odzieży lub sprzętu elektronicznego jest niemożliwy. Z tego powodu własny pojazd powinno się wybierać po jego sprawdzeniu w czasie jazdy próbnej. Gdzie można z niej skorzystać?

Jazda próbna Alfa Romeo u sprawdzonego dealera

Przed zakupem auta wskazane jest skorzystanie z jazdy próbnej. Podczas przejażdżki samochodem kierowca sprawdza, jak szybko auto przyśpiesza, a także, jaka jest jego przyczepność do drogi. Dodatkowo może zapoznać się z działaniem różnych elementów wyposażenia i systemów ułatwiających prowadzenie. Czujniki parkowania, tempomat, wbudowana nawigacja i inne udogodnienia – każde z nich można wypróbować w trakcie jazdy testowej.

Jeśli chodzi o markę Alfa Romeo, Białystok zapewnia możliwość skorzystania z jazdy próbnej w salonie z autami nowymi i używanymi. Jazda testowa powinna być umówiona wcześniej po wybraniu modelu, który interesuje kupującego. Klient salonu pokona nim umówioną trasę, by podjąć ostateczną decyzję o zakupie pojazdu. Jeżeli w trakcie jazdy stwierdzi, że samochód nie odpowiada na jego oczekiwania, może zdecydować się na inne auto. Usługa nie zobowiązuje do zakupu konkretnego pojazdu. Możliwe jest skorzystanie z jazdy próbnej kilkoma pojazdami w celu wybrania jednego z nich.

Co sprawdzić w czasie jazdy próbnej?

Podczas jazdy próbnej kierowca powinien skupić się głównie na komforcie jazdy i cechach auta, na których zależy mu w największym stopniu. Jeśli kierowca porusza się głównie na długich trasach, powinien sprawdzić, czy silnik pracuje równo i osiąga optymalną wysokość obrotów przy prędkościach typowych dla jazdy poza terenem zabudowanym. W przypadku, gdy auto jest wykorzystywane do jazdy po mieście, przydatna jest automatyczna skrzynia biegów lub skrzynia manualna, która umożliwia płynną i bezproblemową zmianę biegu.

Jeśli wybiera się samochód używany, podczas jazdy testowej, warto przeprowadzić próbę spryskiwaczy, wycieraczek, elektrycznego ustawiania lusterek i otwierania szyb. Kierowcy niekiedy zapominają o tych kwestiach i skupiają się wyłącznie na pracy silnika. Naprawa usterek elektroniki jest kosztowna, podobnie jak innych elementów, które są niezbędne w czasie jazdy w trudnych warunkach. Z tego powodu warto jak najdokładniej obejrzeć całe auto, by uniknąć zakupu modelu z wadami, które się przeoczyło.