inteligentny dom

Co zyskujemy, korzystając z rozwiązań inteligentnego domu?

Nie ulega wątpliwości, że instalacje w inteligentnym domu są źródłem wielu korzyści. Ich wielkość zależy przede wszystkim od tego, jakie urządzenia posiadamy w domu i ile ich jest. Wszystkie te zalety są ze sobą powiązane i gwarantują nam spokojne i ekonomiczne korzystanie z codziennych funkcjonalności naszego azylu.

Komfort – wygoda w Inteligentnym Domu

Inteligentny dom to przede wszystkim ogromna wygoda. Zsynchronizowane elementy domowej automatyki powodują, że nad wszystkim możemy panować i mieć centrum dowodzenia dosłownie pod palcem. Wyobraźmy sobie, że po męczącym dniu w pracy wracamy do naszego inteligentnego domu, siadamy wygodnie w fotelu i bez konieczności wstawania, możemy ustawić idealną dla nas temperaturę w pomieszczeniu, rozświetlić dokładnie te pokoje, na których nam zależy i np. odtworzyć ulubioną muzykę. Każdy, kto choć raz poczuje, czym jest ta niezwykła wygoda, nie będzie sobie wyobrażał swojej codzienności w domu inaczej.

Bezpieczeństwo – systemy Inteligentnego Domu

Poza wygodą, inteligentne rozwiązania w naszych domach dają nam również ogromne poczucie bezpieczeństwa. I nie jest to wyłącznie kwestia zsynchronizowanego monitoringu, do którego mamy dostęp z każdego miejsca na świecie, ale również czujników. Wykrywają one ruch (np. otwarcie okien lub drzwi, kiedy dom stoi pusty lub ulatniający się gaz) i mogą aktywować konkretnie zaprogramowane działania, np. wezwanie służb, zasunięcie rolet antywłamaniowych, uruchomienie alarmu dźwiękowego, a nawet powiadomienie sąsiadów.

Oszczędność w Inteligentnym Domu

Montaż automatyki w inteligentnym domu pozwala nam też zaoszczędzić w przyszłości sporo środków. Daje nam możliwość np. wyłączania zdalnego nieużywanych urządzeń, gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. To adekwatnie przekłada się na mniejsze zużycie prądu i niższe rachunki. Inteligentne systemy połączone w jednej aplikacji dostępnej np. na naszym smartfonie mogą informować nas o bieżącym zużyciu energii i wskazywać te urządzenia, którym powinniśmy się baczniej przyjrzeć, bo generują duże koszty.

Podsumowując, w inteligentnym domu czujemy się komfortowo i bezpiecznie, a rozbudowany system monitorowania i sterowania urządzeniami pozwala nam oszczędzić sporo energii. Możemy go dopasowywać swobodnie do naszych bieżących potrzeb poprzez łatwe sterowanie niemalże jednym ruchem naszej ręki, bez konieczności ruszania się z miejsca.