stomatologia łódź

Jak poradzić sobie z „żółtymi” zębami?

Białe perełki – o tym marzą nie tylko nastolatki, ale ludzie w każdym wieku. Białe zęby to niekiedy wizytówka naszej firmy, którą reprezentujemy, ale nawet, gdy nie jesteśmy CEO, marzy nam się biały uśmiech. W jaki sposób zadbać o zęby, aby zachować ich zdrowy i biały wygląd?

Kto może mieć problem z „żółtymi” zębami?

Biel zęba jest stopniowalna na skali. Zdarza się, że naturalnie mamy kolor zęba podobny do „żółtego”. Jest to uwarunkowane genetycznie, ale w takim przypadku także możemy sięgnąć po fachową pomoc stomatologiczną, jak np.: https://www.krolewskastomatologia.pl/

W gabinecie stomatologicznym dowiemy się, jakie możliwości obecna medycyna ma nam do zaoferowania. Przede wszystkim w przypadku ciemnej kości naturalnej zęba stosuje się wybielanie nakładkowe. Polega ono na zrobieniu spersonalizowanego, dentystycznego odlewu zębów. Pacjent następnie sam stosuje preparat w domu, bez konieczności częstych wizyt u stomatologa łódź.

W każdym innym przypadku tzw. „żółte” zęby wyrabiamy sobie sami poprzez ich zaniedbanie. Ale nie tylko! Winne są także: kawa, herbata, czerwone wino, papierosy, czy inne produkty, zawierające środki barwiące.

Kiedy należy udać się do stomatologa łódź po poradę?

Stomatologia łódź otwiera przed nami szereg możliwości. Poradzić się dentysty nigdy nie zaszkodzi, ale powinniśmy przede wszystkim zadbać o codzienną pielęgnację zębów. Mycie zębów, najlepiej po każdym posiłku nie jest łatwe, ale możemy wyrobić sobie nawyk. Nawyk to nic innego jak wykonywanie pewnej czynności przez 21 dni, która po tym czasie staje się naszym nawykiem. Jeżeli rzucenie palenia nie wchodzi w grę, możemy spróbować palić mniej, np. jednego papierosa co godzinę. Powinniśmy zmniejszyć także ilość kawy, ale możemy zastosować mały fortel i robić sobie jedną, ale mocniejszą kawę. W ten sposób także ograniczymy ilość barwiącego płynu. Czarną i owocową herbatę możemy zamienić na herbatki ziołowe, które ogólnie przyczynią się do lepszej kondycji naszego organizmu. Bardzo dobrym wyborem jest herbata z morwy białej, która jest smaczna i pomaga w metabolizmie cukru. Nic już nie pomaga? Wtedy czas na poradę u stomatologa łódź.

Jakie zabiegi wybielające są dostępne w gabinecie stomatologicznym łódź?

Wszelkie zabiegi wykonywane u stomatologa łódź powinniśmy zacząć od konsultacji dentystycznej. Lekarz dobierze terapię adekwatną do stanu naszego uzębienia. Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie naszej przygody z zabiegami pielęgnacyjnymi dla zębów od ich piaskowania. Jak sama nazwa wskazuje, jest to usuwanie osadu za pomocą specjalistycznego piasku, który jest jednak delikatny dla szkliwa. Wraz z piaskowaniem możemy poprosić o wykonanie fluoryzacji, która zabezpieczy nasze zęby przed osadzaniem się zanieczyszczeń przez dłuższy czas.

Kolejną metodą na usunięcie przebarwień i osadu jest wybielanie za pomocą lampy. Jest to zabieg polegający na naświetlaniu zębów specjalną lampą. Jednak do jego wykonania musimy mieć wyleczone zęby i niektórzy odczuwają podczas jego wykonania pewien dyskomfort.

Prostszą, ale także skuteczną metodą jest wybielanie zębów za pomocą specjalistycznego preparatu, po zrobieniu odlewu naszych zębów. Preparat stosuje się w domu, na noc. Zabieg wykonasz u stomatologa łódź.

Jak dbać o białe zęby po zabiegu stomatologicznym łódź?

Kiedy już osiągniemy efekt białej perły, powinniśmy zadbać o utrzymanie go przez długi czas. Jak to zrobić? Przede wszystkim: nie zaniedbać! Wprowadzić nawyk częstego mycia zębów, ograniczyć kawę i papierosy, zamienić barwiące herbaty i inne produkty na te, bardziej przyjazne naszemu uzębieniu. Może się okazać, że będzie to korzystne nie tylko dla efektu naszych białych pereł, ale także dla całego organizmu!

Stomatologia łódź to szereg możliwości obecnej medycyny i fachowa pomoc w uzyskaniu zadbanego, białego uśmiechu. Jeżeli ten problem dotyczy także naszego uzębienia, wiedzmy, że dla dobrego stomatologa łódź wszystko jest osiągalne! Wystarczy, że zdecydujemy się skonsultować z lekarzem dentystą, a potem będziemy kontynuowali codzienną, stałą pielęgnację.