pomoc drogowa Warszawa Białołęka

Pomoc drogowa – kiedy wzywać?

Większość kierowców prędzej czy później doświadcza awarii samochodu. Auto może nagle odmówić posłuszeństwa na autostradzie, skrzyżowaniu czy po prostu nie odpalić. Wtedy najlepiej zadzwonić po pomoc drogową, która zorganizuje holowanie naszego auta. Wiele polis ubezpieczeniowych oferuje w pakiecie assistance holowanie pojazdu w razie awarii, stłuczki albo kolizji drogowej. Firmy zapewniające pomoc drogową mają w swojej ofercie coraz częściej także dodatkowe usługi, z których warto korzystać.

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

Obecnie firmy na rynku oferują wiele usług w ramach pomocy drogowej. Możemy zlecić jej na miejscu wymianę koła w przypadku braku odpowiednich narzędzi. Pomoc drogowa pomoże także wyciągnąć auto z rowu albo z zaspy w czasie intensywnych opadów śniegu. Gdy zapomnieliśmy zatankować paliwa i samochód nie chce odpalić albo zatrzymał się na drodze, to również możemy wezwać pomoc drogową w Warszawie Białołęka lub w każdym innym mieście. Większość firm ma w swoich usługach także pomoc mechanika na miejscu zdarzenia. Prawie jedną na trzy awarie samochodów udaje się naprawić od razu bez konieczności przewożenia auta do warsztatu. Dlatego właśnie pomoc mechanika na miejscu powoli staje się koniecznością. Wiele usług w jednym miejscu oferuje przykładowo firma https://klasycznalaweta.pl/holowanie-auta-warszawa-bialoleka/ dzięki której szybko uporamy się z naprawą auta, holowaniem, wymianą koła lub wyciągnięciem pojazdu z rowu albo z zaspy.

Pomoc drogowa zapisana w polisie

Wielu kierowców ma świadomość, że warto wykupić assistance, w ramach, którego będą mieli zapewnione holowanie pojazdu. Przed zakupem polisy warto upewnić się, co do limitu kilometrów, które wchodzą w jej zakres. Niektóre pakiety obejmują tylko holowanie do 200 kilometrów, inne nie przewidują limitów w kraju, a najbardziej rozszerzone oferują pomoc nawet za granicą. Jednak, co w przypadku osób, które nie mają wykupionego assistance z opcją holowania pojazdu lub pomoc oferowana jest tylko w okolicach zamieszkania? Wtedy możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm. Jeśli mieszkamy w stolicy możemy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło pomoc drogowa Warszawa Białołęka, to z pewnością wystarczy, aby znaleźć odpowiednią firmę.

Warianty pomocy drogowej w assitance

Jeśli wykupiliśmy w firmie ubezpieczeniowej polisę z wariantem assistance możemy liczyć na pomoc mechanika na miejscu zdarzenia. Holowanie pojazdu na lawecie jest uzależnione od zapisu w polisie. Możemy zakupić opcję podstawową lub rozszerzoną. Najtańszy wariant obejmuje tylko holowanie po wypadku. Inne opcje są rozszerzone także o pomoc w razie awarii pojazdu. Najlepiej sprawdzić także informacje o miejscu docelowym holowania. Najczęściej do wyboru są dwie opcje: transport auta do najbliższego warsztatu lub do miejsca wybranego przez nas. Warto ustalić wcześniej także limit kilometrów, jaki obejmie odholowanie samochodu lawetą. Możemy się później zdziwić, że firma ubezpieczeniowa odstawiła nasze auto do warsztatu w innym mieście niż byśmy sobie tego życzyli. Może nas także obciążyć dodatkowymi kosztami za transport we wskazane przez nas miejsce zepsutego lub uszkodzonego samochodu.

Kiedy należy wezwać pomoc drogową?

Kodeks drogowy wyraźnie reguluje zasady holowania pojazdów. Na autostradzie nie można holować pojazdu tradycyjnie z użyciem innego samochodu. Dopuszczalne jest jedynie odstawienie pojazdu najbliższego zjazdu MOP, a następnie trzeba już korzystać wyłącznie z lawety. Niektóre poważne awarie w samochodzie wymagają wezwania pomocy drogowej w Warszawie lub innym mieście. Można zaliczyć do nich uszkodzenie układu hamulcowego, napędowego czy uszkodzenie zawieszenia. Również brak paliwa, wjechanie do rowu czy zaspy, a także awaria zamka wymaga od kierowcy wezwania pomocy drogowej na miejsce zdarzenia.