pomoc drogowa Warszawa Białołęka

Przewożenie samochodu lawetą z zagranicy

Transport lawetą niekoniecznie musi być związany z przewożeniem uszkodzonego pojazdu. Niektóre firmy zajmujące się pomocą drogową mają w swojej ofercie także usługę wypożyczenia lawety.  Na terenie kraju możemy przewozić lawetą pojazd bez dodatkowych wymaganych dokumentów. Sprowadzanie samochodu z krajów Unii Europejskiej wiąże się z posiadaniem dodatkowych papierów urzędowych.

Pomoc drogowa oferuje wypożyczanie lawety

Przewożenie aut w obrębie kraju nie wymaga posiadania specjalnych pozwoleń. Jednak warto wiedzieć, że transport auta z zagranicy wiąże się z organizacją dodatkowych dokumentów. Jakie dane potrzebujemy sprowadzając samochód z krajów należących do Unii Europejskiej? Przewożąc samochód z krajów UE musimy posiadać list przewozowy oraz zlecenie. W dokumencie zlecenia potwierdza się, że dany przewoźnik został upoważniony do odbioru auta. Czasami należy także wypełnić tzw. order, który stanowi dodatkowy dokument potwierdzający zlecenie. Zlecenie na transport auta lub wypożyczenie lawety możemy zrealizować w niektórych firmach oferujących pomoc drogową w Warszawie Białołęce lub w każdym większym mieście. Sytuacja ze sprowadzeniem auta komplikuje się w przypadku państw z po za Unii Europejskiej. Wówczas nie ominie nas obowiązek posiadania także dokumentów celnych, dowodu zakupu pojazdu oraz kopię dowodu rejestracyjnego.

Zanim wypożyczymy lawetę warto sprawdzić zapisy w umowie firm oferujących pomoc drogową

Przed wyborem firmy zajmującej się pomocą drogową w Warszawie czy innym mieście warto sprawdzić czy wynajęta laweta przystosowana jest do przewożenia interesującego nas ładunku. Trzeba dokładnie znać wymiary i wagę transportowanego pojazdu. Wówczas będziemy w stanie sprawdzić, czy przewoźnik zapewni naszemu autu bezpieczny transport do Polski. Najlepiej podać firmie dokładne informacje o marce samochodu i jego dokładnych parametrach. Pomoc drogowa w Warszawie Białołęka czy w innym mieście musi posiadać także dane o ewentualnych uszkodzeniach przewożonego auta. Trudniej, bowiem będzie pracownikowi firmy transportowej umieścić auto bez kół na lawecie. Warto upewnić się także, czy pomoc drogowa, którą wybierzemy posiada ważną polisę ubezpieczeniową na wypadek szkody, jaką może wyrządzić podczas transportu naszego pojazdu. Zostanie ona wtedy pokryta przez Ubezpieczyciela, co pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu i walki o odzyskanie pieniędzy za stratę wyrządzoną przez przewoźnika.