zabudowy samochodów dostawczych

Zabudowy samochodów dostawczych – najpopularniejsze rozwiązania

Samochody dostawcze to jedno z tych ogólnych haseł, które zawiera w sobie tak naprawdę wiele opcji, możliwości i przeznaczeń. Samochody te same w sobie mają duża pojemność ładunkową w tylnej części. Można ją jednak dostosować dodatkowo do wyłącznie swoich potrzeb, czyli tego, do czego będzie dany samochód wykorzystywany. Indywidualne zabudowy samochodów dostawczych opierają się o trzy główne założenia, połączone z ich przeznaczeniem. Zabudowy modułowe i regałowe wewnątrz pojazdu oraz bagażniki dachowe na pojeździe.

Zabudowy samochodów dostawczych – modułowe

Posiadanie pustej przestrzeni w aucie, może być dobrym miejscem startowym do rozpoczęcia przebudowy modułowej w przypadku świadczenia usług serwisowych – mobilnych. Zabudowy modułowe, określane często jako zabudowy warsztatowe aut to olbrzymie możliwości indywidualizacji przestrzeni tak, aby można było w pełni bezpiecznie przewozić sprzęt i narzędzia o większych gabarytach, ale też małe akcesoria starannie przechowywane w odpowiednich miejscach. Takie zabudowy samochodów dostawczych w rzeczywistości wyglądają jak mobilne warsztaty wyposażone w taki sposób, jak pomieszczenia stacjonarne pełniące takie funkcje.

Zabudowy samochodów dostawczych – regałowe

Najpopularniejsze, wewnętrzne zabudowy samochodów dostawczych to zabudowy regałowe. Są one zazwyczaj wykonywane dla aut kurierskich i innych firm transportowych przewożących głównie towar o małych gabarytach. Zabudowy samochodów dostawczych w formie stałych regałów pozwalają na szybkie odnalezienie przesyłek czy towarów, możliwości rozłożenia ich w optymalny logistycznie sposób, a także często następuje w nich drobna przeróbka zwężająca, przystosowująca niektóre obszary części towarowej do bezpiecznego przewożenia przekazanych dóbr.

Zabudowy samochodów dostawczych – bagażniki i półki zewnętrzne

Funkcjonalne zabudowy samochodów dostawczych to także montaż różnego rodzaju systemów zewnętrznych bagażników i półek. Z tego typu rozwiązań korzystają najchętniej firmy zajmujące się usługami wykonującymi prace, do której potrzebują kilku narzędzi czy urządzeń mogących wychodzić poza możliwości wewnętrznego ich umiejscowienie w przestrzeni towarowej. Bardzo często tego rodzaju półki i bagażniki zewnętrzne są wykorzystywane przez firmy remontowe, czy usługi naprawcze potrzebujące przewożenia ze sobą na przykład drabiny niemieszczącej się wewnątrz auta. Zewnętrzne modyfikacje zabudowy samochodów dostawczych są oczywiście zupełnie niezależne od wewnętrznych modernizacji.