balustrady stalowe

Aranżacje z wykorzystaniem balustrad stalowych

Balustrady stalowe wcześniej były zarezerwowane głównie dla obiektów przemysłowych czy innych, przeznaczonych do użytku publicznego. Z czasem jednak, wraz z popularyzacją takich stylów jak minimalizm czy industrial, pojawiło się zapotrzebowanie na meble i elementy wykończeniowe ze stali – także wewnątrz pomieszczeń. Na to dynamicznie odpowiedzieli producenci poręczy, którzy rozszerzyli oferty o balustrady stalowe malowane proszkowo na dowolne kolory z palety RAL. Zobacz, w jakich aranżacjach sprawdzą się one najlepiej.

Balustrady stalowe na klatki schodowe

Wejście do budynku, jak również połączenia pomiędzy kondygnacjami mogą nabrać szczególnego charakteru, jeśli zostaną odpowiednio zaaranżowane. Do tego najlepiej sprawdzają się balustrady stalowe, które mogą być wykonane z cienkich, wizualnie lekkich profili lub grubszych elementów – prostych albo finezyjnie zdobionych.

Ostateczny charakter poręczom i tak nadaje malowanie proszkowe. Tutaj do wyboru jest szeroki wachlarz odcieni z palety RAL, które z łatwością dopasowują się do dominującej we wnętrzach kolorystyki czy stylu mebli i dekoracji. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów można połączyć stal z drewnem, szkłem, a nawet tworzywami sztucznymi. W ten sposób konstrukcja będzie nie tylko praktycznym elementem – wsparciem dla wchodzących i schodzących ze schodów, ale też stanie się niebanalną dekoracją, która wpłynie na postrzeganie wnętrza, a nawet stanie się jego głównym elementem ozdobnym.

Zastosowanie balustrad stalowych na balkonach i tarasach

Balustrady stalowe z powodzeniem nadają się nie tylko do użytku wewnętrznego. Swobodnie możesz zamontować je także na zewnątrz, bo dobrze radzą sobie w trudniejszych warunkach. Deszcz, słońce, mróz – nic nie wpływa na obniżenie estetyki elementów i nie powoduje ich płowienia ani korodowania.

Balustrady stalowe możesz zamontować na:

  • balkonach klasycznych,
  • tarasach,
  • balkonach francuskich.

Niektórzy wykorzystują balustrady stalowe, aby w ten sposób oddzielić taras naziemny czy altanę od reszty ogrodu. Taki zabieg ma duże znaczenie estetyczne, bo starannie wykonana poręcz, wykończona zgodnie z oczekiwaniami inwestora jest nie tylko barierką, ale też elementem dekoracyjnym. Pięknie wygląda na tle trawnika, czy kwiatowej rabaty, sprawdzi się również jako ogranicznik przy basenie albo oczku wodnym, uniemożliwiając dzieciom czy zwierzętom domowym niekontrolowaną kąpiel.

Rozważ barierkę stalową, jeśli chcesz unowocześnić wygląd nieruchomości lub ogrodu i zyskać ciekawy element aranżacyjny.