balustrady szklane Warszawa

Czym wyróżniają się balustrady szklane?

Balustrady pełnią dwie główne funkcje. Przede wszystkim zabezpieczają osoby poruszające się po schodach przed upadkiem i poważnym uszkodzeniem ciała. Jednocześnie stanowią również eleganckie wykończenie schodów i element dekoracyjny aranżacji wnętrza. Balustrady szklane w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na nowoczesny wygląd, trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Co jeszcze cechuje balustrady wykonane ze szkła hartowanego?

Gdzie montuje się balustrady szklane?

Balustrady szklane w Warszawie można zobaczyć w wielu miejscach publicznych. Oferta producentów takich jak  http://schodywarszawa.pl/balustrady-ze-szklem/ jest kierowana między innymi do urzędów, sklepów i galerii handlowych, biur, nowoczesnych przychodni i szpitali. Szklane zabezpieczenie schodów jest w pełni bezpieczne i wytrzymałe na uszkodzenia. Szkło hartowane jest niepodatne na zarysowania, a w razie rozbicia rozsypuje się w drobne kawałki bez ostrych krawędzi. Dzięki temu można zastosować je we wszystkich przestrzeniach publicznych, w których potrzebne są trwałe i bezpieczne konstrukcje do wykończenia schodów.

Balustrady szklane z powodzeniem montuje się również w prywatnych domach i dwupoziomowych mieszkaniach. Dzięki nim można zabudować schody prowadzące na niewielkie poddasze, zachowując nowoczesny wygląd wnętrza. Jednocześnie przestrzeń pozostaje otwarta – szkło nie powoduje, że wydaje się mniejsza i ciaśniejsza niż jest w rzeczywistości. Barierki szklane dodatkowo są przystosowane do montowania na stromych schodach łamanych, które są często spotykane w mieszkaniach dwupoziomych.

Balustrady szklane w Warszawie – szeroki wybór kształtów, wzorów i mocowań

Możliwości wykorzystania balustrad szklanych są szerokie. Szkło jest materiałem łatwym w obróbce, dzięki czemu można nadawać mu praktycznie każdy kształt. Dzięki temu balustrada może zabezpieczać schody różnego typu i wielkości.

Barierka ze szkła hartowanego może być przeźroczysta, ale nie tylko. W zależności od preferencji klienta szkło jest barwione lub pokrywane dekoracyjnym nadrukiem. Takie rozwiązanie sprawia, że schody i ich balustrada stanowią eleganckie uzupełnienie aranżacji w dowolnym stylu. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, jak i skandynawskich, glamour lub industrialnych.

Wszystkie elementy barierki są mocowane w sposób bezpieczny i odporny na większe obciążenia. Zamawiający ma do wyboru konstrukcję samonośną, szyby skręcane na rotulach, słupki na uchwytach lub stalowe ramy. Dzięki temu rodzaj mocowania jest w pełni dostosowany do potrzeb konkretnego użytkownika.

Nierdzewne mocowania i łatwe czyszczenie

Mocowania balustrad szklanych są odporne na rdzewienie. Dzięki temu nie pojawiają się na nich żółto-brązowe przebarwienia, a cała konstrukcja cechuje się dłuższą żywotnością. Dodatkowo odporność na korozję zmniejsza koszty związane z naprawami i pracami konserwacyjnymi, gdyż barierki niezawodnie służą przez długie lata. Konstrukcja jest również estetyczna i ponadczasowa.

Co ważne, utrzymanie szkła hartowanego w czystości jest proste. Wystarczy przecierać je płynami dedykowanymi do czyszczenia powierzchni szklanych, szyb i luster. Nadruki na balustradach zmniejszają widoczność zabrudzeń, dlatego sprawdzają się dobrze nawet w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci i w często odwiedzanych galeriach handlowych.

Balustrady ze szkła hartowanego na podstawie indywidualnego projektu

Szkło hartowane do produkcji balustrad schodowych jest przycinane i kształtowane na różne sposoby. Klienci mogą zamówić barierki na podstawie indywidualnych projektów. Mogą to być zarówno proste i minimalistyczne konstrukcje, jak i bardziej skomplikowane rozwiązania. Balustrady są formowane ze szkła hartowanego i przygotowane do mocowania w konkretnym budynku. Montaż uwzględnia nie tylko prawidłowe zabezpieczenie szkła i stalowych elementów. Wykonawca dba o detale wykończeniowe, dzięki czemu balustrada prezentuje się estetycznie i jest gotowa do użytkowania na co dzień.