grawerowanie Warszawa

Wszystko, co musisz wiedzieć o grawerowaniu szkła

Obróbka szkła możliwa jest na wiele sposobów. Jednak wykorzystywane w tym celu technologie powinny być starannie dobierane. Dlaczego? Ponieważ zła metoda czy niestaranne wykonanie mogłyby prowadzić do trwałych uszkodzeń. A tego na pewno wolisz uniknąć. Jeśli tak, to postaw na grawerowanie. W Warszawie jest to jedna z najpopularniejszych metod zdobienia szklanych wyrobów.

Grawerowanie szkła – na czym polega?

Czasem trudno sobie wyobrazić personalizację produktów, które są wykonane ze szkła. Jednak z obserwacji trendów rynkowych jasno wynika, że taka forma cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących. Grawerowanie w Warszawie odbywa się przy pomocy nowoczesnego lasera, który jak żadna inna metoda jest szybki oraz precyzyjny. Może niezwykle dokładnie odzwierciedlić projekt dostarczony przez klienta, z zachowaniem kształtów, a nawet cieni tworzących ciekawy efekt 3D.

Zdefiniowanie ustawień odbywa się w programie komputerowym, a następnie jest przenoszony na szklaną taflę. W efekcie udaje się uzyskać bardzo wyraźny, elegancki nadruk, z ostrymi liniami i pieczołowicie oddanym kontrastem oraz głębią. To właśnie dlatego grawerowanie stosuje się zarówno w przypadku pojedynczych elementów, jak również całych serii detali. Zamawiający ma pewność, co do wysokiej powtarzalności nadruków o takich samych parametrach.

Po co robić grawerowanie szkła?

Grawerowanie szkła to popularna metoda zdobnicza stosowana do personalizacji produktów. Najczęściej grawer nanoszony jest na:

  • prezentach – kieliszkach, kuflach, karafkach, literatkach, wazonach,
  • przedmiotach codziennego użytku – lustrach, blatach, szybach okiennych,
  • nagrodach – trofeach, dyplomach, statuetkach wręczanych np. z okazji zawodów sportowych czy osiągnięć zawodowych.

Co można na nich wygrawerować? Zazwyczaj są to osobiste dedykacje – podziękowania rodzicom składane w czasie wesela, gratulacje z okazji awansu czy przejścia na emeryturę, życzenia urodzinowe, imieninowe, jubileuszowe. To zarówno napisy, jak również grafiki. Niezwykle efektownie wygląda „przenoszenie” na szklane tafle zdjęć, np. twarzy, sylwetek czy obiektów.

Dlaczego grawerowanie jest warte uwagi? Taki sposób znakowania uchodzi za wysoce estetyczny, precyzyjny, szybki i bardzo trwały. Nadruki są eleganckie, dzięki czemu prezenty czy nagrody wyrażają więcej niż słowa – przyjaźń, szacunek, podziw dla dokonań.  Nie ma obaw, że za jakiś czas nadruk zniknie i nie będzie wiadomo kto i z jakiej okazji wręczył upominek. Grawer, zarówno w wersji 3D, jak i podstawowej 2D zostaje na zawsze!