koszulki piłkarskie z nadrukiem

Nadruki na koszulkach piłkarskich – jaką metodę wybrać?

Znalezienie firmy oferującej nadruki na odzieży sportowej nie stanowi większego problemu – drukarnie i sklepy zachęcające do zakupu strojów piłkarskich znajdziemy w każdej większej miejscowości. Wybór pomiędzy nimi nie jest już taki prosty, zwłaszcza dla laika. Jaką metodę nadruku na koszulkach piłkarskich wybrać, aby zakupiona odzież posłużyła przez cały sezon i stanowiła wizytówkę klubu?

Koszulki piłkarskie z nadrukiem metodą termotransferową

Spośród wszystkich oferowanych metod, najlepszym wyborem będą koszulki piłkarskie z nadrukiem wykonanym metodą termotransferową. Dlaczego właśnie te? Z uwagi na ich trzy główne cechy:

  • trwałość nadruku
  • odporność na zabrudzenia
  • wysokie walory estetyczne

Termotransfer polega na naniesieniu nadruku na materiał w bardzo wysokiej temperaturze. Zastosowana folia flex lub flok zostaje wgrzana we włókna, co sprawia że grafika staje się bardzo odporna na ścieranie, łuszczenie czy zdzieranie. Dzięki temu nadruk na koszulce piłkarskiej pozostaje wyraźny i zachowuje żywe kolory nawet po potarciu o podłoże czy po wielokrotnym praniu.

Folia ma jeszcze jedną bardzo pożądaną właściwość: w dużym stopniu chroni odzież przed zabrudzeniami, które nie tylko nie wsiąkają w tkaninę, ale także dają się bardzo łatwo usunąć. Zawodnikom nie będzie straszna nawet gra w błocie czy w deszczu.

Drukowanie logotypów na koszulkach piłkarskich z wykorzystaniem plotera zadowoli także estetów: nadruk przycinany jest bardzo precyzyjnie, ma żywe kolory, dużą ostrość i głębię. Tak wykonane t-shirty piłkarskie mogą pełnić nie tylko rolę użytkową, jako odzież do gry, ale także reprezentacyjną. Świetnie sprawdzą się jako gadżety do kupienia przez fanów czy jako podarunki wręczane sponsorom w podziękowaniu za wsparcie klubu.

O czym warto pamiętać przy wyborze koszulek piłkarskich?

Kupując koszulki piłkarskie z nadrukiem należy pamiętać także o komforcie zawodników. Materiał, z jakiego wykonana jest odzież, powinien sprawnie odprowadzać wilgoć na zewnątrz i nie przepuszczać jej do środka – dzięki temu koszulki będą uniwersalne do gry zarówno w trakcie upałów, jak i w deszczu.

Warto wybrać koszulki o kroju umiarkowanie dopasowanym – ubranie nie może krępować ruchów zawodnika, ale też nie powinno być zbyt duże – powiewający materiał również może utrudniać grę.

Nie zapominajmy także o praniu – koszulka piłkarska musi być wyprodukowana z włókien odpornych na zabrudzenia oraz na ścieranie, aby można ją było użytkować cały sezon i by nie traciła w tym czasie swoich właściwości.