stroje piłkarskie dla dzieci

Jak skompletować stroje piłkarskie dla dzieci?

Dzieci bardzo często już od małego grają w piłkę z rówieśnikami na przydomowym podwórku. To budujące, kiedy same chętnie podejmują aktywność fizyczną. Jeśli gra w piłkę zaczyna coraz bardziej wciągać Twoje dziecko, może warto skompletować dla niego profesjonalny strój piłkarski? Podpowiadamy jak to zrobić.

Przydatny w tym celu może być link do sklepu, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne elementy ubioru Twojego małego piłkarza: https://futbolsklep.com.pl/pl/c/Stroje-pilkarskie/217. Przyjrzyjmy się po kolei kategoriom, do których trzeba zajrzeć, aby znaleźć wszystkie niezbędne piłkarzowi części garderoby.

Koszulki i spodenki piłkarskie

Przy wyborze koszulki piłkarskiej, oprócz kwestii wizualnych, bardzo ważny jest materiał, z którego jest uszyta. Górna część stroju powinna być wykonana z przewiewnej, oddychającej tkaniny, która nie zatrzymuje potu. Dobrze, jeśli będzie to materiał szybkoschnący, aby przepocenie podczas treningu nie powodowało u dziecka niepotrzebnego dyskomfortu. Będzie to również atut podczas prania koszulki – zawsze zdąży ona szybko wyschnąć przed kolejnym treningiem. Niezwykle ważna jest także elastyczność użytych w odzieży włókien, aby nie krępowała ruchów Twojego dziecka.

Spodenki do piłkarskiego kompletu

W przypadku wyboru spodenek piłkarskich, rzecz ma się podobnie. Ich materiał powinien być oddychający i elastyczny. Bardzo ważna jest gumka w pasie, która nie może uciskać i dobrze, żeby posiadała sznurki do regulacji. Mamy wtedy pewność, że spodenki nie będą opadać w trakcie treningu.

Buty piłkarskie dla dzieci

Bardzo często dzieci chcą grać w takich samych butach, w jakich widują swoich piłkarskich idoli. Jednak to nie kwestie wizualne są tutaj kluczowe. Istotny jest przede wszystkim typ nawierzchni boiska, na którym będzie grało dziecko.

Na jakim boisku jest trening?

Jeśli rozgrywki odbywają się na naturalnej murawie, najlepiej sprawdzą się tzw. lanki, czyli obuwie z korkami z tworzywa. Dzięki podeszwie firm ground (okrągłe lub poprzeczne korki), zapewnią dziecku idealną przyczepność. Z kolei do treningów na sztucznej trawie lepszym wyborem będą tzw. turfy z podeszwą artificial grass, czyli buty z dużą ilością małych wypustek na podeszwie. W przypadku treningów na sali najlepiej sprawdzą się halówki. Mają one podeszwę indoor competition o płaskiej powierzchni z gumy kauczukowej. Zapewnią piłkarzowi świetną przyczepność i jednocześnie nie zniszczą nawierzchni halowej boiska.

Jak dobrać rozmiar butów piłkarskich?

Rozmiar butów do piłki nożnej nie powinien być kupowany na wyrost. Buty sportowe powinny mieć maksymalnie 0,5 cm luzu. Jeśli będzie za duży, but będzie się nienaturalnie wyginał i szybciej niszczył. Jak dobrać właściwy rozmiar? Najprostszy sposób to wyjęcie wkładki wewnętrznej buta i przymierzenie do niej stopy dziecka.

Ochraniacze piłkarskie na piszczele

Kto choć raz nie uderzył się w piszczel, niech pierwszy rzuci kamieniem! Podczas emocjonującego meczu piłki nożnej, trudno jest uniknąć kontaktu z rywalem. A to czasem bywa bardzo bolesne. Twoje dziecko na treningu czy podczas towarzyskiej rozgrywki na boisku też nieraz zostanie kopnięte w nogę, to nieuniknione. Ważne więc, aby go uchronić przed skutkami takiego urazu.

W piłce nożnej najbardziej narażone na kopniaki są kostki i piszczele. Dlatego obowiązkowym elementem stroju piłkarskiego są ochraniacze. Standardowe osłaniają przede wszystkim piszczele, ale na rynku są również dostępne ochraniacze z przedłużeniem chroniącym kostkę.

Nie zapomnij o getrach

Getry to wysokie skarpety, które są obowiązkowym elementem stroju piłkarskiego każdego piłkarza. Nie tylko wizualnie dopełniają cały strój, ale też pełnią dodatkową ochronę nóg dziecka. Dlatego ważne jest, aby były elastyczne – pod nimi muszą zmieścić się wcześniej wspomniane ochraniacze. Oprócz tego powinny być również oddychające, by noga się w nich nie pociła. Dla lepszego przylegania warto wybrać getry piłkarskie ze ściągaczami w trzech miejscach – na podbiciu, na wysokości kostki i na łydce. Dzięki temu nie będą zsuwały się podczas intensywnego biegania po boisku.

Rękawice bramkarskie dla dzieci

Nie zapominajmy, że młody piłkarz może mieć aspiracje, by zostać bramkarzem. Wtedy koniecznie musimy zaopatrzyć go w rękawice bramkarskie. Przed zakupem w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na rodzaj pianki, z której zostały wykonane. Powinna być odporna na ścieranie i dobrze amortyzować siłę uderzenia. Następnym krokiem będzie dobór rozmiaru – sprawdźmy, czy rękawice nie są za długie w palcach. Za duże mogą tylko przeszkodzić Twojemu dziecku w zdobywaniu sukcesów. A niewykluczone, że właśnie rośnie u Twego boku nowa gwiazda polskiej piłki nożnej.