koszulki piłkarskie z nadrukiem

Koszulki piłkarskie z nadrukiem – jakie wybrać?

Nie bez powodu piłka nożna uważana jest za polski sport narodowy. Ma ona nie tylko licznych fanów, z ekscytacją kibicujących swoim drużynom na stadionach i przed ekranami, ale także wielu zawodników, trenujących profesjonalnie, półprofesjonalnie lub całkowicie amatorsko. A nic tak nie zbliża do siebie graczy i kibiców, jak identyfikacja z drużyną. Dlatego właśnie istotne jest, aby klub posiadał koszulki piłkarskie z logo.

Jakie cechy powinna spełniać koszulka piłkarska?

Odzież sportowa musi spełniać szereg wymagań, aby jej użytkowanie było zarówno wygodne, jak i bezpieczne. W przypadku koszulek piłkarskich istotna jest również możliwość umieszczenia na niej trwałego nadruku (np. https://futbolsklep.com.pl/pl/c/Nadruki-na-odziezy/216).

Idealna koszulka piłkarska powinna być wykonana z oddychającego materiału, który zbiera i odparowuje pot, zapewniając komfort skórze. Tkanina nie może chłonąć wilgoci z powietrza, aby nie przemakała nadmiernie w trakcie rozgrywek w deszczowe dni. Ponieważ piłka nożna jest sportem kontaktowym i istnieje duża szansa pobrudzenia ubrania podczas upadku czy wślizgu, koszulka musi być łatwa w praniu – nie chcemy przecież zmieniać odzieży po kilku meczach. Nie bez znaczenia jest także strona estetyczna – koszulka musi przyciągać wzrok i od razu kojarzyć się z klubem.

Nadruk na koszulce piłkarskiej

Nadruki na koszulkach piłkarskich mogą znajdować się z przodu, z tyłu a także na rękawach. Na koszulce gracza znajdują się informacje istotne zarówno dla samych zawodników, jak i dla kibiców, a więc nazwisko i numer, a także logotyp klubu. Ponieważ większość drużyn, także amatorskich, korzysta ze wsparcia sponsorów, na koszulce piłkarskiej musi się również znaleźć miejsce na znaki graficzne partnerów.

Jaki rodzaj nadruku jest najlepszy na koszulkę piłkarską? Przede wszystkim zastosowana technika powinna gwarantować trwałość nadruku, także w ekstremalnych warunkach. Polecana jest zwłaszcza metoda termotransferowa, która zyskała popularność dzięki swojej niezawodności. Polega ona na naniesieniu wzoru na tkaninę za pomocą specjalnej folii flex lub flok.

Taki nadruk nie odkleja się i nie łuszczy, a co równie ważne – pozostaje wyraźny nawet po wielokrotnym praniu. Zanieczyszczenia schodzą z niego bez trudu, nie pozostawiając śladu. Uzyskany wzór charakteryzuje się intensywnymi kolorami i ostrymi krawędziami, a także wysokim poziomem krycia. Koszulki zadrukowane metodą termotransferową są użytkowane przez profesjonalne kluby piłkarskie a odzież tego typu oferują najwięksi producenci artykułów sportowych – nie ma więc wątpliwości co do jakości produktu.

Jak nanosi się nadruk na koszulki piłkarskie?

W pierwszej kolejności należy wybrać konkretny model koszulki, a także przygotować treści, które mają się na niej znaleźć. Większość firm oferujących nadruki na odzieży sportowej umożliwia zarówno drukowanie z własnego projektu klienta, jak i przygotowanie grafik według dostarczonych wytycznych.

W przypadku termotransferu, nadruk na koszulce sportowej rozpoczyna się od wycięcia z folii wzoru na ploterze, umożliwiającym uzyskanie bardzo precyzyjnego kształtu, a także gwarantującym powtarzalność wzoru (co jest istotne przy zamawianiu strojów dla całej drużyny). Grafika może być dowolnie skalowana, a zatem to samo logo może znaleźć się na przodzie i na rękawie koszulki.

Tak przygotowany wzór należy następnie nanieść na koszulkę. Odbywa się to w wysokiej temperaturze – grafika jest niejako wgrzewana w materiał. Gwarantuje to jej trwałość, odporność na ścieranie, a także zmniejszoną podatność na zabrudzenia.

Koszulka piłkarska z nadrukiem to niezbędny element wyposażenia każdego zawodnika, ale może także pełnić rolę gadżetu, oferowanego fanom w sklepie firmowym czy też wręczanego w postaci upominku sponsorom klubu.  Warto przy tym pamiętać zarówno o wygodzie graczy, jak i o estetycznej stronie projektu – koszulka piłkarska ma być wizytówką drużyny, dlatego warto zdecydować się na dobrej jakości materiał i sprawdzoną metodę nadruku.