Wygodne buty do pracy

Wygodne buty do pracy chodzącej? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model

Wygodne buty do pracy muszą spełniać pewne wymagania, natomiast należy też mieć na uwadze dress code miejsca naszego zatrudnienia. Nie tylko zatem wygoda, ale też dopasowanie do środowiska pracy ma znaczenie. Gdzieniegdzie te zasady są restrykcyjne, a w innych biurach panuje większa swoboda. Trudniej na pewno jest wybrać wygodne buty do chodzenia w pracy, ponieważ te muszą spełniać wiele kryteriów pod kątem wygody i zdrowia naszych stóp.

Najpopularniejsze modele butów do pracy

Nie można na pewno powiedzieć, że wygodne buty do pracy zawsze będą identyczne, ponieważ pojawią się istotne różnice pod względem ich zastosowania. Chociażby w biurze, sprawdzą się inne modele niż np. w restauracji. Chcąc wybrać najlepsze buty dla swojej profesji, warto dowiedzieć się jakie mamy możliwości pod kątem wyboru.

Baleriny

Jednym z popularniejszych rodzajów butów są z pewnością baleriny, które wykonuje się z różnych materiałów, kolorów oraz dodatków. Dopasujemy je do wielu stylizacji oraz zawodów, natomiast niektóre modele nie będą odpowiednie do uprawiania konkretnych zawodów, w których wymaga się wiele ruchu. Wszystko z uwagi na cienką podeszwę w większości modeli. Sprawia, to że stopy odbijając się od podłogi nie są asekurowane. Dodatkowo, cienka podeszwa będzie się szybko ścierać, a po czasie zedrze się w zupełności. Wówczas, nie będzie już żadnej ochrony naszych stóp przed przedmiotami, na które niechcący nastąpimy.

Buty sportowe

Sportowe obuwie to idealne wyście, kiedy w pracy czeka nas wiele ruchu, a zatem to po prostu wygodne buty do chodzenia. Bywa, że klasyczne trampki oraz sneakersy produkuje się w takich samych technologiach, jak obuwie do biegania. Warto dobrać odpowiedni rodzaj podeszwy wkładki, wypełnienia oraz materiału. Bywa jednak, że nasz zawód nie będzie odpowiedni do noszenia sportowego obuwia.

Mokasyny

Mokasyny to jeden eleganckich przedstawicieli obuwia, jednak pasują one do wielu różnych stylizacji. Chociaż kojarzą się one głównie z butami męskimi, ostatnimi czasy coraz łaskawszym okiem spoglądają na nie również panie. Wykonywane są zwykle w dość bezpiecznych i stonowanych kolorach, natomiast znajdziemy też modele odważniejsze, a to np. we wzory zwierzęce. Czarne i brązowe, czyli klasyczne – na pewno sprawdzą się w pracy, w której wymaga się zarówno aktywności, jak i eleganckiego ubioru.

Kluczowe cechy wygodnych butów do chodzenia

Wybór odpowiedniego obuwia powinien uwzględnić kilka kluczowych cech, które należy wziąć pod uwagę. Będzie to na pewno podeszwa, która jest wytrzymała i amortyzująca nierówności. Materiał – powinien być „oddychający” oraz przepuszczalny, by móc odprowadzać nadmiar wilgoci. Wkładka – będzie ona szczególnie istotna, jeśli nasze stopy zmagają się z różnymi dolegliwościami. Znajdą się nawet takie modele, które pomogą nam w przypadku odcisków lub nagniotków. Co kluczowe, aby buty były wygodne w pracy, bez względu na wykonywany zawód, na pewno nie mogą być zbyt małe.