dezynsekcja Warszawa

Metody zwalczania szkodników – dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja owadów odbywa się przy użyciu wysoce skutecznych środków chemicznych, które są destrukcyjne dla karaluchów, ale stosunkowo bezpieczne dla ludzi. Dezynsekcja Warszawa ma na celu całkowite wyeliminowanie szkodników, które pojawiły się w domu lub mieszkaniu. W ten sposób pozbywamy się nie tylko dokuczliwych owadów, ale także chorobotwórczych drobnoustrojów, które zdążyły się także zadomowić wbrew naszej woli.

Metody dezynsekcji

Istnieje kilka popularnych metod zwalczania szkodników, z których korzystają profesjonalne firmy:

  • Zimna mgła

Za pomocą specjalnego urządzenia, w pomieszczeniu rozpyla się „zimną mgłę”, która likwiduje owady nie tylko podczas oprysku, ale także po zakończonej dezynsekcji. Trucizna pozostaje na powierzchniach podłóg lub mebli dłużej oddziałując na szkodniki.

Zaletami tej metody są: wysoka wydajność, szybkość działania oraz to, że jest bezpieczna dla zdrowia człowieka.

  • Gorąca mgła

Specjalny środek gazowy na bazie glicerynowej jest rozpylany na powierzchnię o temperaturze około 60 stopni, silnym strumieniem pary, która może dotrzeć do najbardziej trudno dostępnych miejsc. Zastosowana kompozycja niszczy zarówno dorosłe owady, jak i ich larwy.

Metoda dezynsekcji gorącej mgły jest podobna do poprzedniej. Główna różnica polega na tym, że podczas natryskiwania, ciekły związek chemiczny jest podgrzewany. W ten sposób kropelki wody można podzielić na jeszcze mniejsze cząstki. W pomieszczeniu tworzy się mgła, która utrzymuje się przez długi czas, wpływając bezpośrednio na źródło.

  • Bariera ochronna

Stanowi dodatek do głównego sposobu dezynsekcji gniazd lub wentylacji. Działa jak odstraszająca bariera dla nowych karaluchów, które chcą się dostać do naszego mieszkania od sąsiadów lub z piwnic.

  • Opryskiwacz z pompą

Czasami do dezynsekcji trudno dostępnych miejsc używa się opryskiwacza z pompą. Najczęściej z tej metody korzysta się oczyszczając zakamarki w kuchni – za kuchenką gazową, zabudową meblową lub lodówką, to właśnie tam najczęściej zadomawiają się szkodniki.

Kiedy wezwać specjalistę? Dezynsekcja Warszawa

Wezwij profesjonalnych dezynsektorów, jeśli wszystkie metody, których użyłeś okazały się nieskuteczne. Profesjonalne zwalczanie szkodników to wysoka skuteczność, dodatkowe zabezpieczenie przed ponownym pojawieniem się owadów oraz pracowanie z najskuteczniejszymi środkami. Profesjonaliści dopasowują odpowiednio metodę do problemu, a więc nie musisz zastanawiać się, jakiego środka użyć na jakie szkodniki.