dezynsekcja Warszawa

Pożegnaj się ze szkodnikami – dezynsekcja Warszawa

Walka z karaluchami, pluskwami, muchami, komarami, szerszeniami i pchłami na własną rękę często kończy się porażką. W sytuacji, gdy szkodniki w naszym domu przejmują kontrolę należy natychmiast reagować i wezwać specjalistę do zwalczania niechcianych lokatorów. Ze stron firm świadczących tego typu usługi można dowiedzieć się, z jakich metod korzystają profesjonaliści, by skutecznie pozbyć się intruzów z naszego domu.

Jedną z takich stron jest na przykład https://www.dddowady.pl/oferta/dezynsekcja/

Jak przygotować mieszkanie? Dezynsekcja w Warszawie

By cały proces dezynsekcji przebiegł pomyślnie, specjalista musi dotrzeć do każdego zakamarka w mieszkaniu. Z tego względu, przed przybyciem dezynsektora należy uprzątnąć bałagan, w tym niepotrzebne przedmioty, które mogą utrudnić dezynsekcję.

 • Po przybyciu specjalisty wszyscy mieszkańcy muszą opuścić lokal. Opary chemiczne są szkodliwe dla zdrowia, dlatego do mieszkania można wejść nie wcześniej niż trzy godziny po zakończeniu prac.
 • Przygotowanie pomieszczenia do dezynsekcji powinno obejmować mycie podłóg oraz odkurzanie dywanów i mebli.
 • Te same zasady dotyczą ochrony zwierząt. Mniejsze zwierzęta mogą być dużo bardziej wrażliwe na szkodliwe substancje używane do zwalczania szkodników.
 • Wszystkie przybory kuchenne najbezpieczniej będzie włożyć do woreczków foliowych i szczelnie zamknąć. Środek do dezynsekcji jest bardzo toksyczny, nie powinniśmy dopuścić do tego, aby osadził się na sztućcach, kubkach czy garnkach.
 • Zapakuj w osobną, szczelną torbę wszystkie produkty higieniczne: szczoteczki do zębów, pastę do zębów, mydło, waciki, maszynkę do golenia. Jeśli korzystasz z jednorazowych produktów, po dezynsekcji wymień je na nowe i pozbądź się starych.
 • W trakcie opryskiwania szkodniki mogą dostać się do wnętrza urządzeń elektronicznych AGD, a następnie spowodować ich zwarcie. Przygotowanie do dezynsekcji tych przedmiotów polega na wyłączeniu zasilania w całym domu.
 • Odsuń wszystkie szafy, szafki nocne, stoliki od ścian, aby specjalista mógł dotrzeć do tylnej powierzchni mebli, listw przypodłogowych i ścian.
 • Jeśli w szafie zostały ubrania, po skończonej dezynsekcji niezwłocznie włóż do pralki wszystko, co miało bezpośredni kontakt z środkami chemicznymi.

Środki ostrożności po przeprowadzonej dezynsekcji w Warszawie

Niestety, Twoja rola nie koczy się na szczelnym zabezpieczeniu przedmiotów w mieszkaniu. Po przeprowadzonej dezynsekcji należy dostosować się do kilku środków bezpieczeństwa, by cały proces zakończył się pomyślnie.

 1. Do mieszkania najlepiej wrócić po kilku godzinach od przeprowadzonej dezynsekcji. 3-5 godzin to optymalny czas, po którym powinniśmy wrócić i zacząć od wietrzenia mieszkania, otwierając wszystkie okna na oścież. Dzięki temu możemy być spokojni, że w pomieszczeniu nie znajdują się żadne toksyczne substancje, które mogłyby nam zaszkodzić.
 2. Dokładnie oczyść powierzchnie, z którymi domownicy mają styczność na co dzień – parapety, szafki, stoły, klamki. Użyj do tego roztworu sody kalcynowanej i wody, później ponownie umyj te same powierzchnie. Pamiętaj wykonywać wszystkie te czynności w rękawiczkach ochronnych.
 3. Ubrania oraz pościel i koce wypierz w temperaturze 95 stopni.

Jakie mogą być niepożądane skutki dezynsekcji?

Zdarza się, że dezynsekcja nie przynosi należytych rezultatów, nawet jeśli cały proces przeprowadziła sprawdzona firma przy użyciu wysokiej jakości środków owadobójczych. W niektórych przypadkach wynik zależy od miejsca, w którym została przeprowadzona dezynsekcja.

Jeśli zleciłeś dezynsekcję mieszkania, ale po krótkim czasie szkodniki wróciły, może to oznaczać, że żyją one w pobliżu, na przykład w piwnicy lub w wiacie śmietnikowej. Kiedy środek owadobójczy zwietrzeje, owady mogą ponownie pojawić się w mieszkaniu.

Jeśli dezynsekcja została przeprowadzona w domu jednorodzinnym, ale owady znowu powróciły, może to oznaczać, że środki nie zostały rozprowadzone dokładnie w każdym pomieszczeniu domu. Szkodniki są w stanie ukryć się wszędzie, a więc należy dokładnie sprawdzić każdy kąt.