Jak wybrać niezawodne regały do palet?

Odpowiednie przechowywanie palet w magazynach pozwala maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, a także ułatwić codzienną pracę. Wykorzystanie regałów do palet to jeden z najlepszych sposobów, na spełnienie obu warunków. Jednak rynek oferuje nam wiele rodzajów regałów. Na jakie aspekty zwracać uwagę, by wybrać odpowiednie regały paletowe do swojego magazynu?

Czym kierować się przy wyborze regałów do palet?

Dokładne przyjrzenie się swoim potrzebom pozwoli podjąć decyzję dotyczącą wyboru regałów. Aby regały do palet jak najlepiej sprawdzały się w Twoim magazynie, zastanów się nad:

  • gabarytem jednostek, które magazynujesz,

  • tym, czy potrzebujesz dostępu do pojedynczych towarów,

  • przestrzenią, którą dysponujesz,

  • budżetem, który chcesz przeznaczyć na regały do palet.

Wymiar jednostki składowania

Gabaryt jednostki przechowywanej to jeden z najważniejszych czynników mających bezpośredni wpływ na rodzaj regałów, na które powinieneś postawić. Gdy w magazynie przechowujesz towar wyłącznie w opakowaniach zbiorczych mniejszych od palet, w zupełności wystarczą Ci regały półkowe. Skoro jednak zastanawiasz się nad wyborem regałów do palet, towar, który przechowujesz, jest znacznie większy. Bardzo uniwersalnym typem regałów, sprawdzającym się w wielu przestrzeniach jest regał przesuwny.

Dostęp do jednostki ładunkowej

Kolejny czynnik mający ogromne znaczenie przy wyborze regału to sposób, w jaki odbywa się odbieranie towaru z magazynu. Gdy w Twoim magazynie niezwykle ważny jest łatwy dostęp do każdej składowanej jednostki, regały typu wjezdne (drive-in) czy wsuwne (push-back) powinny zostać odrzucone.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki regałom paletowym

Sposoby na maksymalne wykorzystanie przestrzeni są dwa. Możesz stworzyć wiele miejsc do magazynowania przez zainstalowanie jak najwyższych regałów lub ograniczyć do minimum korytarze robocze. Jeśli dysponujesz wysokim obiektem, wykorzystanie regałów pozwalających stworzyć system wysokiego składowania może okazać się doskonałym pomysłem.

Budżet na regały paletowe

Także budżet, który planujesz przeznaczyć na zakup regałów do palet, będzie miał niemałe znaczenie. Standardowe regały z szerokimi alejkami choć najtańsze, nie pozwalają na zbyt wiele funkcjonalności. Dla wielu branż mogą okazać się one jednak w pełni wystarczające. Sam zdecyduj, czy wybierzesz najtańszą opcję, czy może bardziej przemawiają do Ciebie regały przesuwne, którymi możesz sterować przy pomocy urządzenia radiowego lub z poziomu elementów obsługowych umieszczonych na systemie.