świat łazienek Warszawa

W jaki sposób stylowo urządzić łazienkę?

Planujesz remont starej łazienki lub nie wiesz jak urządzić nową? Niezależnie od tego, czy planujesz unowocześnić swoje mieszkanie, zamienić wannę na prysznic, czy nadać nowe przeznaczenie niewykorzystanej przestrzeni, renomowane salony łazienkowe oferują szeroką gamę pomysłów na łazienkę dopasowaną do Twojego gustu. Od kolorów i materiałów, po wykończenia i kształty. Świat łazienek (Warszawa) oferuje niezrównane porady w zakresie projektowania łazienek.

Urządzanie łazienki – od czego zacząć?

Zanim zagłębisz się w katalog wystrój łazienek, zastanów się, jaką inwestycję chcesz poczynić. Uwzględnij niezbędne elementy, a także wszelkie zmiany, które należy wprowadzić w istniejącym rozmiarze i układzie przestrzeni. Jest to kwestia, która pochłonie znaczną część całkowitych wydatków.

Zacznij od kolorów

Jeśli nie masz pewności, w którą stronę zmierzać wraz ze swoim projektem łazienki, postaw na klasykę. Niebiesko-białe pomysły łazienkowe to kombinacja, która zawsze wygląda świeżo i schludnie.

Należy jednak mieć na uwadze, że niebieski i biały mogą wydawać się zimne w złym odcieniu lub przy złym oświetleniu. Kluczem do sukcesu jest zatem analiza temperatury światła dziennego w łazience i wybór koloru niebieskiego, który ją dopełni. Pomieszczenia wychodzące na północ, wschód lub te z małymi oknami są zazwyczaj chłodne, więc warto postawić na ciepły błękit. Łazienki z oknami skierowanymi na południe i zachód będą naturalnie wydawały się cieplejsze, więc mogą wpadać chłodniejszy ton.

Stwórz łazienkowe SPA

Istotą tego typu projektów jest relaks i odpoczynek w luksusowym otoczeniu. Klienci coraz częściej przenoszą swój komfort na wyższy poziom, decydując się na rozmaite udogodnienia – także w łazience. Klimat luksusu oddają duże wanny, podwójne głowice prysznicowe lub podwójne szafki podumywalkowe z marmurowymi blatami lub wykonanymi z granitu lub kwarcu z “zatopionymi” w nich umywalkami. Dodanie roślin łazienkowych również wzbogaci atmosferę.

Jak sprawdzi się w łazience tekstura zamiast kolorów?

Pomysły na dodanie warstw łazience nie muszą kończyć się na dywaniku. Takie wyposażenie łazienki daje możliwość uzyskania wyrazistej tekstury pomieszczenia, w którym często dominują twarde, zimne, błyszczące powierzchnie. Klienci często dodają do swoich projektów drewno, mosiądz lub elementy wystroju w stylu vintage.

Pamiętaj, że ma to być Twoja komfortowa przestrzeń, dlatego swój projekt oprzyj o własne potrzeby zarówno funkcjonalne jak i estetyczne.