obudowy plastikowe na pilot

Obudowy plastikowe – najpopularniejsze rodzaje

Potencjał tworzyw sztucznych wykorzystują dzisiaj niemal wszystkie firmy. Producenci oferują obudowy plastikowe w rozmiarach standardowych oraz produkowane na wymiar, na indywidualne zamówienie klienta. To sprawia, że dzisiaj w sprzedaży jest wiele różnych towarów dedykowanych branży elektronicznej, elektrotechnicznej, elektrycznej i innym. Zapraszamy na ich przegląd.

Jakie obudowy plastikowe można kupić?

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to obudowy plastikowe https://www.kradex.com.pl/?lang=pl mają bardzo wiele zastosowań. Wykorzystuje się je w produkcji przedmiotów codziennego użytku, elektroniki, zabawek, upominków. W zależności od tego, do czego służą i gdzie będą zamontowane, obudowy dzielimy na klasyczne i hermetyczne. Te drugie mają specjalne uszczelki, które niezwykle skutecznie chronią przed przedostawaniem się wody oraz innych zanieczyszczeń. To szczególnie ważne gdy w środku znajduje się elektronika, baterie i inne podzespoły wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych.

Producenci oferują obudowy plastikowe:

 • dwuczęściowe,
 • z panelami bocznymi,
 • modułowe na szynę,
 • do zasilaczy,
 • do montażu na ścianę,
 • hermetyczne,
 • z wieczkiem,
 • specjalne,
 • do pilotów,
 • z miejscem na baterie,
 • kolorowe półprzezroczyste,
 • w zestawie do IOT,
 • spersonalizowane.

Wraz z obudowami polecane są także akcesoria, które umożliwiają ich montaż lub naprawę. Gdy uszkodzeniu ulegnie jakaś część, wówczas nie trzeba wymieniać całej obudowy, a zazwyczaj wystarczy tylko montaż nowego podzespołu.

Obudowy plastikowe dla elektroniki

Elektronika to sektor, który w dużej mierze potrzebuje obudów plastikowych. Wykorzystuje się je do produkcji zasilaczy. Takie obudowy mają zazwyczaj wbudowane gniazdo lub wtyczkę. Inną grupą są obudowy dla pilotów produkowane z ABS i polistyrenu (dwa najpopularniejsze tworzywa, cechują się elastycznością w formowaniu oraz wytrzymałością w użytkowaniu. Główne zastosowanie mają w przemyśle oraz gospodarstwach domowych. Podobną funkcję pełnią obudowy z miejscem na baterie, które mieszczą baterie 9V lub paluszki AA.

Różnokolorowe obudowy plastikowe

Kwestia kolorystyki w obudowach plastikowych nie powinna być dziełem przypadku. Jeżeli chcesz z łatwością rozpoznawać konkretne elementy, to jeden rzut oka wystarczy, abyś mógł ustalić, co mieszczą w środku. Pomogą Ci w tym kolory – czerwony, niebieski, biały, grafitowy, czarny. Niektóre są całkowicie kryjące, a inne transparentne lub przynajmniej półprzezroczyste. Pozwala do jeszcze lepiej lokalizować zawartość.

Spersonalizowane obudowy plastikowe

Współpracując z producentami, klienci mają możliwość zamówienia obudów plastikowych w rozmiarze i formie, jaka ich interesuje. Ale to nie wszystko, bo zazwyczaj mogą też zamówić je z opcją personalizacji. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy zależy Ci na opatrzeniu obudowy swoim logo czy hasłem albo podpisanie, co mieści się w środku. Czasem na tego typu elementach wykonuje się nadruki z instrukcja obsługi czy ostrzeżeniem.

Różne konstrukcje obudów plastikowych

Obudowy plastikowe znajdziesz w wielu kształtach i rozmiarach. Możesz zdecydować się na obudowy dwuczęściowe w wersji standardowej lub wentylowanej, która chroni elementy przed przegrzewaniem. W zależności od tego, gdzie zamocowany będzie produkt, producent może wykonać go w wariancie z uchwytem, co pozwoli na wygodny i stabilny montaż do ściany.

Obudowy z panelami bocznymi to kolejna kategoria produktów powszechnie wykorzystywanych m.in. w przemyśle. Powstają one w kilku rozmiarach i kolorach do wyboru, także w wersji wentylowanej – w zależności od potrzeb. Do bardziej zaawansowanych zastosowań warto wybrać obudowy modułowe a szynę lub, jeśli w ofercie producenta nie znajdziesz tego, czego szukasz, obudowy specjalne. Powstają one od początku do końca zgodnie ze specyfikacją techniczną dostarczoną przez klienta, dlatego mają budowę i wyposażenie zgodne z potrzebami.