salon tatuażu Warszawa

Jak przygotować się do wizyty w studio? Salon tatuażu z Warszawy podpowiada

Nie tylko pierwszy tatuaż jest stresujący, choć strach przy każdym kolejnym jest z pewnością dużo mniejszy. To połączenie ekscytacji z ciekawością, które wynikają z podjęcia decyzji o posiadaniu na swoim ciele czegoś nowego i czegoś na zawsze. Z tego względu warto wybrać najlepsze salon tatuażu. Warszawa, jako że jest największym miastem w Polsce, posiada bardzo długą listę salonów z wieloletnim doświadczeniem, którym można w tej kwestii zaufać.

Pierwsza wizyta w salonie tatuażu – czego się spodziewać?

Decydując się na swój pierwszy tatuaż, możesz wiedzieć dużo o procesie tatuowania lub kompletnie nic. Niektórzy przed pierwszym tatuażem znajdują się pośrodku, wiedząc coś o nich, ale nie na poziomie eksperckim. Istnieje kilka pomocnych wskazówek, faktów i sugestii, które warto wziąć pod uwagę przed zrobieniem tatuażu po raz pierwszy.

Zrozumienie lub poznanie swojej tolerancji na ból jest ważne przed pierwszym ukłuciem igły. Dla weteranów to uczucie może być nawet przyjemne, a dla początkujących naturalnym znieczuleniem okazuje się być adrenalina. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to ból nie do zniesienia, ale warto być gotowym na nowe uczucie. Jednak jeśli Twoja tolerancja jest niska, dokładnie rozważ rozmiar i lokalizację swojego tatuażu. Niektóre miejsca na ciele są bardziej wrażliwe od innych.

W którym miejscu boli najbardziej?

  • Górny i dolny obszar bicepsa – w tych miejscach występuje spora koncentracja naczyń krwionośnych, a więc może być to miejsce bardziej wrażliwe.
  • Żebra – to miejsce uznawane powszechnie za najbardziej bolesne, ponieważ żebra ochrania głównie cienka warstwa skóry.
  • Palce u stóp lub dłoni – ponownie, skóra w tych miejscach stanowi cienką powłokę.
  • Kręgosłup – wiele osób skarży się na ból podczas robienia tatuażu w tym miejscu, jednak efekt pracy go szybko uśmierza.

Oczywiście, dla każdego tatuaże w tych miejscach to zupełnie inne doświadczenie, jednak można stwierdzić, że każda ingerencja lub małe urazy w miejscach, gdzie skóra jest najcieńsza lub najwrażliwsza odczuwamy najbardziej. Jednak każde poświęcenie idzie w niepamięć, gdy w nagrodę otrzymujemy niepowtarzalne dzieło sztuki, które zostaje z nami na całe życie. Jeśli jednak bardzo boisz się bólu, zrób swój pierwszy tatuaż na przedramieniu lub ramieniu. To miejsca najbardziej odporne na wszelkie “uszczypnięcia”. To samo tyczy się ud, ale nie okolic kolan. Może sam ustalisz, gdzie boli, a gdzie nie?